Чепинец загуби, но изпрати успешен сезон ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 01 Юни 2014 17:56

Главният рефер Васимир Ел-Хатиб (в средата) раздаде 8 жълти картона

Тимът на Чепинец отстъпи с 0:3 от Оборище (Панагюрище) в последния си мач за сезона. Велинградчани регистраха единствения си домакински неуспех през пролетта в Югозападната трета дивизия. Чепинец изпраща като цяло успешен сезон с оглед на факта, че 7-то място е най-високото класиране на тима за последното десетилетие в трета дивизия.

И трите попадения за панагюрци паднаха през втората част. До почивката двамата вратари Станислав Томов на домакините и Мартин Минев за гостите се намесиха решително и така запазиха интригата за вторите 45 минути.

За Оборище изгодни шансове се откриха пред Деян Борисов и Обаси Сайлас Окечукво. Първият не успя отблизо да преодолее Томов в 27-та минута. Нигериецът се размина с гола в 39-та минута, благодарение и на качествената намеса на защитник на домакините. Окечукво преди повече от 6 години дебютира с екипа на Чепинец в трета дивизия на България.

В края на първата част Христо Спасов затрудни максимално вратаря на Оборище с удари от дистанция. Веднъж по посока на панагюрската врата опасно стреля и Христо Сталев.

Деян Борисов от Оборище (в зелено) срещу Георги Гайдаров от Чепинец в епизод от мача между двата тима

Панагюрци нанесоха своя удар в рамките на четвърт час игра. В 57-та минута Георги Нетов прехвърли вратаря Томов, откривайки за гостите. В 67-та минута резервата Георги Чакъров се озова „очи в очи“ със стража на домакините. Томов изби удара, но след рикошет в тялото на Лъчезар Младенов, кълбото влетя в мрежата за 0:2. Най-красивият епизод дойде в 72-та минута, когато Владимир Каптиев с мощен шут от 32 метра прати топката в горния ляв ъгъл за крайното 0:3.

Победата на Оборище във Велинград не бе достатъчна за второто място в крайното класиране. По същото време Септември (Симитли) надделя с 2:1 срещу Сливнишки герой (Сливница) и грабна вицешампионската титла в трета дивизия. Съставът на Оборище пък бе награден с купата за третото си в шампионата. Трофеят бе връчен на капитана Никола Иванов от делегата на двубоя Николай Добрев.

ФК „Чепинец“ (Велинград): 12. Станислав Томов, 22. Георги Гайдаров жк-6, 2. Лъчезар Младенов, 21. Васко Цоклинов (72 м. - 15. Симеон Атанасов), 14. Николай Байраков жк-73 /кап/, 18. Илия Иванов жк-39 (61 м. - 3. Александър Вучков), 8. Милен Иванов, 5. Атанас Христов, 7. Георги Божанов (72 м. - 11. Мартин Маринов), 9. Христо Сталев, 10. Христо Спасов жк-75.

Неизползвани резерви: 1. Кристиян Дяков, 16. Светослав Иванов, 17. Радомир Ников, 20. Мартин Стефанов.

ФК „Оборище“ (Панагюрище): 12. Мартин Минев, 21. Алил Карадашев, 22. Антон Вергилов жк-32, 15. Илиян Енчев (79 м. - 20. Николай Манчев), 10. Георги Иванов жк-46, 14. Деян Борисов, 17. Михаил Петров, 13. Никола Иванов /кап/, 8. Обаси Сайлас Окечукво, 23. Филип Чипчев жк-31 (58 м. - 9. Георги Чакъров), 11. Георги Нетов жк-57 (63 м. - 18. Владимир Каптиев).

Неизползвани резерви: 1. Димитър Грабчев, 5. Ангел Парпулов, 6. Николай Кузманов, 24. Кирил Брестовички.

Голмайстори: 0:1 - Георги Нетов (57), 0:2 - Лъчезар Младенов (67-автогол), 0:3 - Владимир Каптиев (72).

Главен съдия – Васимир Ел-Хатиб (София);
Асистент 1 – Стоян Владимиров (София);
Асистент 2 – Радко Кръстанов (София);
Резервен съдия – Методи Павлов (София);
Делегат на БФС – Николай Добрев (София).

Стадион „Чепинец“, Велинград – 250 зрители.

fashionmix.eu%20 kalapod.bg
sport83.com/bg

ЮЗ Трета лига - VI кръг

16 септември 2017 г. (събота) - 17:00 ч.

КРТракия (Пз)3:0Зенит (В. дол)

17 септември 2017 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРЧепинец (Вел)2:1Спартак (Кал)
КРРодопи (Коз)0:3Чико-Бунара (Бяга)
КРСарая3:2Братаница

Зона юноши мл. в. - III кръг

17 септември 2017 г. (неделя) - 11:30 ч.

7 Чавдар (Етрополе)6+210
8Миньор (Перник)6+110