Чепинец с феноменален обрат при юношите ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 02 Май 2014 14:24

Играчите на Чепинец записаха осма шампионатна победа и са на пето място в класирането

Юношите на Чепинец осъществиха невероятен обрат при гостуването си на Брацигово. Двубоят се игра на стадион „Монтжуик“ в Исперихово заради изграждането на новия спортен комплекс в Брацигово. Възпитаниците на наставника Митко Ваклинов прибавиха три точки след успех с 5:4, въпреки че до 65-та минута губеха мача с 0:4. Двата тима поднесоха много добра продукция за стандартите на областното първенство при подрастващите.

Домакините от Брацигово натрупаха 2 гола аванс до почивката. През втората част велинградчани допуснаха още 2 попадения и срещата изглеждаше безнадеждно загубена.

ФК Брацигово - юноши

Футболистите на Чепинец, обаче не бяха отписали мача и отмъкнаха победата с 5:4. Два гола за велинградчани вкара Ангел Костандовски – Нани, по веднъж се разписаха Георги Ангелов, Илко Петаков и Николай Тихов. Последният шокира съперника в 90-та минута с неспасяем шут почти от центъра за крайното 5:4.

„Получи се емоционален мач. Имах доста кадрови проблеми около състава. Много силно включване направиха състезателите от детския отбор Димитър Начев, Съли Тахчиев и Тото Перчелиев“, коментира пред velsport24.com след двубоя наставникът Митко Ваклинов.

В последния кръг Чепинец ще приеме селекцията на ПГГС „Христо Ботев“ в градското дерби при юношите. Двубоят бе отложен заради предстоящото участие на „горските“ във финалите на Държавното ученическо първенство от 8 до 11 май в Етрополе.