„Горските“ се отпушиха, доближиха клубен рекорд ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 21 Април 2014 19:17

Юношеският отбор на ФК ПГГС "Хр. Ботев" (в зелено) добави 3 точки към актива си

Юношите на ФК ПГГС „Христо Ботев“ стигнаха до убедителен успех с 6:1 при домакинството си на Балкан (Варвара). В последните две шампионатни изяви, възпитаниците на наставника Димитър Муртин се разминаваха с победния завършек.

Изразителната победа срещу връстниците им от Варвара бе на път да счупи клубния рекорд за най-голяма победа в кратката история на велинградчани. Дотук в шампионата най-изразителния успех за ФК ПГГС „Христо Ботев“ бе 9:2 срещу Стрелец (Стрелча).

Велинградчани поведоха с точен изстрел на Михаил Димитров в 8-та минута. В 23-та щурмовакът на домакините удвои след шут от близо 35 метра, при който топката се отклони в локва пред вратаря на Балкан – Димитър Василев и влетя в мрежата за 2:0. Гостите върнаха едно попадение в 26-та чрез Васил Калинчев. В 32-та Асен Илиев бе най-съобразителен в наказателното поле и след рикошет кълбото се озова във вратата на Балкан за 3:1. През първата част Михаил Йорданов тресна веднъж и гредата зад стража на гостите.

След почивката Асен Илиев оформи своя хеттрик в мача. В 55-та техничарят се разписа за 4:1. Балкан получи правото да изпълни наказателен удар в 70-та минута. Ударът от бялата точка на Иван Камов бе уловен от вратаря на „горските“ Кирил Сидеров. В 74-та минута резервата Цветелин Тодоров увеличи преднината на домакините – 5:1. Минута по-късно Асен Илиев подпечата своя хеттрик с гол за финалното 6:1. Гостите играха в заключителните 24 минути с човек по-малко заради втори жълт картон на Кирил Папазов.

fashionmix.eu%20 kalapod.bg
sport83.com/bg

Крайно класиране - ЮЗ 3-та лига

1Струмска слава (Радомир)34+5678
2Септември (Симитли)34+34 72
3 Миньор (Перник)34+2168