Исторически триумф за Бенковски (Пз) ПДФ Печат Е-мейл
Сряда, 24 Юни 2009 21:41

Пазарджик с 2 отбора в Югозападната „В” група

Триумф за Бенковски (Пазарджик)

ФК Бенковски (Пазарджик) отвори нова златна страница в клубната си история. Първенецът на Пазарджишката Бундеслига спечели с 2-1 срещу Витоша (Долна Диканя) баража за влизане в трета дивизия. Така за първи път в своята история „Бенковски” ще играе в първенството на Югозападната „В” АФГ.

Развръзката в двубоя, игран на стадион „Ботев” в Ихтиман настъпи през второто полувреме. В 46-та минута Димитър Рангелов вдигна на крака повече от 400 зрители, дошли да подкрепят „Беки”. Радостта на пазаджиклии обаче бе кратка, защото 5 минути по-късно Михайлов от „Витоша” изравни от статично положение. В 74-та минута Василев от отбора от Долна Диканя получи червен картон от арбитъра Мартин Стоименов. Секунди след това Наско Иванов докара до делириум феновете на „Беки”, бележейки за крайното 1-2.

Мартин Стоименов

Главният съдия Мартин Стоименов и колегите му заслужиха висока оценка за представянето си. Реферът от столицата вдигна 6 жълти и 1 червен картон, за да охлади страстите на терена.

Сред зрителите на стадион „Ботев” в Ихтиман бяха председателят на ЗС на БФС – София Димитър Кукуванов и неговият колега, шефът на ОС на БФС – Спас Иванов.

Продукцията в Ихтиман изгледаха и старши треньорът на „Чепинец” Димитър Муртин и единият от асистентите му Иван Муртин. На трибуните бе забелязан и главният мениджър на Пирин (Разлог) , велинградчанина Никола Вандов – Ван Гаал.

С влизането на Бенковски (Пз), футбола в Пазарджишко направи нов пробив в трета дивизия. За първи път от дълги години насам областта ще бъде представяна от рекордните три отбора – Чепинец (Велинград) и двата пазарджишки клуба „Хебър” и „Бенковски”.

В другите две срещи от квалификациите изненади нямаше. Перун (Кресна) и Нови Искър (София) не срещнаха особени трудности по пътя към третия ешелон, както прогнозира VELSPORT24.com.

Перун удари с 2-0 Искра (Искрец) на стадиона в Радомир. Отборът от Кресна игра за последно в Югозападната „В” група през сезон 2004-2005. Тогава през зимната пауза „перуните” се обединиха със Септември (Симитли) и така присъствието на състава в трета дивизия бе заличено. Отборът на "Искрец" завърши срещата с 10 души, след като главният рефер Калин Людмилов от столицата показа червен картон на техен състезател през втората част. Двата гола за тима от Кресна вкара Атанас Топалов.

Петър Симов

Най-големият екшън се разигра на стадион "Металург" в Перник. Отборът на Нови Искър стигна до класическото 3-0 срещу хитовия представител на област Кюстендил – Рилски орли (Бистрица). Срещата се развиваше при нулево равенство до 75-та минута. Тогава Христо Цаков отбеляза за 1-0, но останаха известни съмнения за засада при гола. Това бе достатъчен повод за "орлите" да се нахвърлят върху тъчрефера Петър Симов. Няколко минути срещата бе спряна, а арбитърът Борислав Колев изгони двама състезатели на тима от Бистрица. В заключителните минути на срещата за неприлична реплика съдията показа трети червен картон на футболист на "Рилски орли". Численото неравенство позволи на отбора на Нови Искър да отбележи нови две попадения за крайното 3-0.

През първото полувреме гол за "Рилски орли" бе отменен, а съдията Борислав Колев изгони от резервната скамейка наставника на тима Цветан Видински. След последния съдийски сигнал, целия отбор на "орлите" награби реферите по пътя към съблекалните и само намесата на полицията предотврати по-сериозни инциденти.

4  Хебър (Пазарджик)12+1225
5 Миньор (Перник)11+520