Петък, 07 Март 2014 20:40

Йото Гарабедов

Зоналната съдийска комисия повери двубоя между Балкан (Варвара) и Спортист (Своге) на столичанина Йото Гарабедов.

Петър Доровски

Само преди броени дни футболният рефер премина през важно житейско събитие - повиши своя образователен ценз, дипломирайки се успешно като магистър в НСА „Васил Левски“. До този момент Гарабедов имаше в колекцията си две завършени бакалавърски степени.

Арбитърът получава трети наряд през настоящия сезон в Югозападната „В“ група. Негови асистенти на преименувания от „Сейнт Джордж парк“ на "Балкан" стадион във Варвара ще бъдат Светлин Симеонов и Пламен Колев. Четвърти съдия е Станислав Апостолов от Стамболийски. Делегат на двубоя е шефа на съдийската колегия в Пазарджик – Красимир Камберов.

Ивайло Младенов

Култовият регионален сблъсък между Миньор (Перник) и Струмска слава (Радомир) бе даден на адвокат Петър Доровски от София. Засадите ще маркират Владимир Чешмеджиев и Станислав Груев. Резервен съдия е Красимир Атанасов. Пратеник на БФС е бившия рефер Павел Янински. Всички длъжностни лица са от София.

Георги Минов

Двубоят на лидера Пирин (Благоевград) срещу гостите от Велбъжд (Кюстендил) ще свири юристът Георги Минов. Тъчарбитри са Димитър Павлов и Александър Моллов. Смените ще извършва Тенчо Гошев. Столичното присъствие на длъжностни лица е завършено от делегата Емил Вулов.

Единствените арбитри с мач в Югозападната „В“ група, които не са от София, ще имат наряд на стадион „Цар Самуил“ в Петрич. Домакините от Беласица приемат Ботев (Ихтиман). Централен съдия е Ивайло Младенов от Дупница. Той дебютира през настоящото първенство в трета дивизия и навъртя два мача през есента. Лайнсмени са кюстендилците Александър Александров и Райко Цветков. Четвърти представител на Темида е легендарния Младен Пенев от Кюстендил. Оценките на съдиите ще напише общинският съветник от Сандански – Емил Терзийски.

Иван Иванов

Бившият кадър на Петричката съдийска школа – Вангел Вангелов ще реферира двубоя между Места (Хаджидимово) и Септември (Симитли). Той свири два пъти през есента и вдигна два червени картона. Петричкото присъствие ще подсилват и асистентите Борислав Митрев и Илиян Мърваков. Ролята на четвърти съдия бе дадена на Ивайло Ганчев от Благоевград. Делегатският наряд взе генсека на БФС – Благоевград Атанас Петкашев.

Вангел Вангелов

Съдийските правомощия за мача между Вихрен (Сандански) и Германея (Сапарева баня) пък получи Иван Иванов от София. Флаговете ще вдигат Владимир Велев и Кирил Попов. Ред около резервните скамейки ще създава Мирослав Кузманов. Представянето на арбитрите ще следи Евгений Минчев.

За последната среща от кръга между отборите на Оборище (Панагюрище) и Септември (София) ще бъде присъден служебен резултат – 3:0 в полза на домакините. Столичани уведомиха в петък БФС, че няма да се явят за мача. Иначе Съдийската комисия бе назначила женска съдийска четворка, предвождана от бившата състезателка по лека атлетика – Християна Гутева.