СКОНТО ООД

altech.bg%20
Денис Димитров е №1 при младите спортисти за 2013-а ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 02 Февруари 2014 20:12
Световната рекордьорка в скока на височина и президент на БОК - Стефка Костадинова награди победителя Денис Димитров
Фото: SportMedia.tv

Лекоатлетът Денис Димитров бе определен за най-добър млад спортист на България за 2013 г. Той събра 510 т. в анкетата на специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bgв която участваха рекордните 74 представители на медии от цяла България. Сред тях бе и редакцията на Velsport24.com. Гласове получиха общо 52-ма млади спортисти, навършили 19 г. през изминалата година, които са представите на 22 вида спорт.  

С невероятния си рекорд на 100 м за юноши от 10,16 сек. 19-годишният, роден в Монтана спринтьор изпревари само с 28 т. втория в класацията - баскетболистът на националния отбор и на мъжкия „Арис” (Солун) Александър Везенков. На трето място се нареди световната шампионка и втора от европейското по борба за девойки Елица Янкова, която събра 384 т.
 
Десетката се допълва от 4. Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини), 5. Адриан Андреев (тенис), 6. Стефани Стоева (бадминтон), 7. Даниел Асенов (бокс), 8. Вивиан Златанова (тенис), 9. Венелина Поптолева (бокс), 9. Георгия Кадоглу (плуване). 
 
Отличията за най-добрите млади спортисти през 2013 г.
Фото: SportMedia.tv 
 
Победителят получи награда от магазини „Зора”, която му бе връчена от председателя на БОК Стефка Костадинова. Министърът на спорта проф. Мариана Георгиева пък награди момичетата от ансамбъла по художествена гимнастика за девойки, избрани за отбор на годината. От министерството бяха подготвили по един трибагреник за отбора и за всеки от призовата тройки, който младите ни звезди гордо да развяват по международните сцени. 
 
Първият приз в историята на анкетата за треньор №1 при подрастващите отиде у наставничката на грациите Камелия Дунавска.
 
На тържеството в столичния хотел Sense присъстваха още легендите на българския спорт Здравка Йорданова, Ваня Гешева, Георги Глушков, Любо Ганев, Александър Томов и др., които също се включиха в награждаването на младите таланти. Много от отличените не успяха лично да присъстват на церемонията заради участията си и в днешния ден в състезания или лагери, но призовете им с гордост приеха техните родители, които не по-малко заслужават признание. 

Ето и класирането по категории

Топ 10 при спортистите

1. Денис Димитров (лека атлетика) – 510 т.

2. Александър Везенков (баскетбол) – 482 т.

3. Елица Янкова (борба) – 384 т.

4. Алберт Попов (ски-алпийски) – 246 т.

5. Адриан Андреев (тенис) - 210 т.

6. Стефани Стоева (бадминтон) – 167 т.

7. Даниел Асенов (бокс) – 162 т.

8. Вивиан Златанова (тенис) – 149 т.

9. Венелина Поптолева (бокс) – 146 т.

9. Георгия Кадоглу (плуване) – 146 т.

Отбор на 2013 г.

1. Ансамбъл по художествена гимнастика за девойки – 390 т.

2. Национален отбор по футбол U19 – 260 т.

3. Национален отбор по борба за девойки – 80 т.

Треньор на 2013 г.

1. Камелия Дунавска (художествена гимнастика) – 240 т.

2. Петър Касабов (борба) – 140 т.

3. Цеца Тенева (волейбол) – 120 т.

3. Александър Димитров (футбол) – 120 т.
 
Още по темата:
 
 
 
 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XI кръг

17 октомври 2020 г. (събота) - 16:00 ч.

КРВихрен (Санд)2:1Оборище (Пан)
КРЧавдар (Етрополе)2:1Пирин (ГД)
КРРилски спортист2:0Банско
КРВелбъжд (Кн)0:0Левски (Чепинци)
КРБалкан (Бот)2:0Беласица (Пч)
КРНадежда (Добр)0:2ФК Кюстендил
КРПирин (Разлог)1:3Марек (Дупница)
КРСливнишки герой1:1Ботев (Ихтиман)
КРПерун (Кресна)1:0Гранит (Владая)

"А" РГ Пз - X кръг

17 октомври 2020 г. (събота) - 16:00 ч.

КРЛевски (Ракитово)0:2Величково
КРЛозен2:3Сарая
КРВихър (Ветрен)3:0Тракия (Пз)
КРБрацигово2:0Марица (Белово)
КРБалкан (Варвара)5:0Тракиец (Глав)          

18 октомври 2020 г. (неделя) - 16:00 ч.

СЛЧепинец (Вел)3:0Оборище II (Пан)
КРЛевски (Пат)0:1Чико-Бунара (Бяга) 
КРЛокомотив (Септ)4:1Родопи (Коз)   
 Спартак (Кал)-почива

Обл. п-во за деца - IV кръг

18 октомври 2020 г. (неделя) - 10:30 ч.

КРЧепинец (Вел)6:1Локомотив (Септ)
mallbg.com%20

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)11+1626
2Вихрен (Сандански)11+1326
3Беласица (Петрич)11+824
4ФК Кюстендил11+19 23
5Чавдар (Етрополе)11+619
6Оборище (Панагюрище)11+317
7Пирин (Гоце Делчев)11+716
8
Надежда (Доброславци)11-115
9
Ботев (Ихтиман)11+215
10
Балкан (Ботевград)11+214
11Сливнишки герой (Сливница)11 013
12Рилски спортист (Самоков)11-412
13Гранит (Владая)11-1012
14Пирин (Разлог)11-911
 15  Велбъжд (Кюстендил)11-1111
16Левски (Чепинци)11-1110
17Перун (Кресна)11-138
18Банско11-171
  

ЮЗ Трета лига - XII кръг

24 октомври 2020 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Оборище (Пан)-:-Надежда (Добр)
16:00Марек (Дупница)-:-Пирин (ГД)
16:00Гранит (Владая)-:-Рилски спортист
16:00Ботев (Ихтиман)-:-Балкан (Бот)
16:00Пирин (Разлог)-:-Сливнишки герой
16:00Левски (Чепинци)-:-Перун (Кресна)
16:00Беласица (Пч)-:-Вихрен (Санд)
16:00ФК Кюстендил-:-Велбъжд (Кн)
16:00Банско-:-Чавдар (Етрополе)
shopsector.com%20

Класиране - "А" РГ - Пз

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)10+3030
 2 Балкан (Варвара)10+2327
3Брацигово9+2724
 4 Левски (Паталеница)10+1821
5Чепинец (Велинград)10+1117
6Марица (Белово)9+515
7Величково9+114
 8 Тракиец (Главиница)10+214
9Вихър (Ветрен)9-410
10
Локомотив (Септември)10-1010
11Родопи (Козарско)9-310
 12 Левски (Ракитово)9-19
13Спартак (Калугерово)9-198
14Тракия (Пазарджик)9-117
15Оборище II (Панагюрище)10-197
16Сарая9-303
17Лозен9-201
 

Подробно класиране

"А" РГ Пз - XI кръг

24 октомври 2020 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00   Марица (Белово)-:-Левски (Ракитово)
16:00   Родопи (Коз)-:-Балкан (Варвара)
16:00 Величково-:-Вихър (Ветрен)
16:00              Тракия (Пз)-:-Лозен

25 октомври 2020 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Чико-Бунара (Бяга)-:-Чепинец (Вел)    
16:00Оборище II (Пан)-:-Брацигово
16:00Сарая-:-Спартак (Кал)
16:00Тракиец (Глав)-:-Левски (Пат)
 Локомотив (Септ)-почива

Кой е тук?

В момента има 29 посетителя в сайта

Приятели

. .
.