СКОНТО ООД

altech.bg%20
Денис Димитров е №1 при младите спортисти за 2013-а ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 02 Февруари 2014 19:12
Световната рекордьорка в скока на височина и президент на БОК - Стефка Костадинова награди победителя Денис Димитров
Фото: SportMedia.tv

Лекоатлетът Денис Димитров бе определен за най-добър млад спортист на България за 2013 г. Той събра 510 т. в анкетата на специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bgв която участваха рекордните 74 представители на медии от цяла България. Сред тях бе и редакцията на Velsport24.com. Гласове получиха общо 52-ма млади спортисти, навършили 19 г. през изминалата година, които са представите на 22 вида спорт.  

С невероятния си рекорд на 100 м за юноши от 10,16 сек. 19-годишният, роден в Монтана спринтьор изпревари само с 28 т. втория в класацията - баскетболистът на националния отбор и на мъжкия „Арис” (Солун) Александър Везенков. На трето място се нареди световната шампионка и втора от европейското по борба за девойки Елица Янкова, която събра 384 т.
 
Десетката се допълва от 4. Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини), 5. Адриан Андреев (тенис), 6. Стефани Стоева (бадминтон), 7. Даниел Асенов (бокс), 8. Вивиан Златанова (тенис), 9. Венелина Поптолева (бокс), 9. Георгия Кадоглу (плуване). 
 
Отличията за най-добрите млади спортисти през 2013 г.
Фото: SportMedia.tv 
 
Победителят получи награда от магазини „Зора”, която му бе връчена от председателя на БОК Стефка Костадинова. Министърът на спорта проф. Мариана Георгиева пък награди момичетата от ансамбъла по художествена гимнастика за девойки, избрани за отбор на годината. От министерството бяха подготвили по един трибагреник за отбора и за всеки от призовата тройки, който младите ни звезди гордо да развяват по международните сцени. 
 
Първият приз в историята на анкетата за треньор №1 при подрастващите отиде у наставничката на грациите Камелия Дунавска.
 
На тържеството в столичния хотел Sense присъстваха още легендите на българския спорт Здравка Йорданова, Ваня Гешева, Георги Глушков, Любо Ганев, Александър Томов и др., които също се включиха в награждаването на младите таланти. Много от отличените не успяха лично да присъстват на церемонията заради участията си и в днешния ден в състезания или лагери, но призовете им с гордост приеха техните родители, които не по-малко заслужават признание. 

Ето и класирането по категории

Топ 10 при спортистите

1. Денис Димитров (лека атлетика) – 510 т.

2. Александър Везенков (баскетбол) – 482 т.

3. Елица Янкова (борба) – 384 т.

4. Алберт Попов (ски-алпийски) – 246 т.

5. Адриан Андреев (тенис) - 210 т.

6. Стефани Стоева (бадминтон) – 167 т.

7. Даниел Асенов (бокс) – 162 т.

8. Вивиан Златанова (тенис) – 149 т.

9. Венелина Поптолева (бокс) – 146 т.

9. Георгия Кадоглу (плуване) – 146 т.

Отбор на 2013 г.

1. Ансамбъл по художествена гимнастика за девойки – 390 т.

2. Национален отбор по футбол U19 – 260 т.

3. Национален отбор по борба за девойки – 80 т.

Треньор на 2013 г.

1. Камелия Дунавска (художествена гимнастика) – 240 т.

2. Петър Касабов (борба) – 140 т.

3. Цеца Тенева (волейбол) – 120 т.

3. Александър Димитров (футбол) – 120 т.
 
Още по темата:
 
 
 
 
sport83.com/bg mallbg.com%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XVII кръг

27 ноември 2019 г. (сряда) - 14:00 ч.

КРРилски спортист0:1Пирин (Разлог)   

30 ноември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

КРОборище (Пан)0:1Септември (Сим)
КРСливнишки герой4:2Надежда (Добр)
КРФК Кюстендил4:0Беласица (Пч)
КРБотев (Ихтиман)2:1Спортист (Своге)
КРМарек (Дупница)
1:0Перун (Кресна)
КРМиньор (Пк)3:0Балкан (Бот)
КРБанско3:1Чавдар (Етрополе)
Вихрен (Санд)-почива

4-та лига Пз - XV кръг

30 ноември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

КРРодопи (Коз)1:4Величково
КРЛевски (Пат)1:6Балкан (Варвара)     
КРЛозен0:2Брацигово
КРМарица (Белово)5:0Вихър (Ветрен)     

1 декември 2019 г. (неделя) - 14:00 ч.

КР
  Чепинец (Вел)
3:1Тракия (Пз)
КРСарая1:5Чико-Бунара (Бяга)  
КРСпартак (Кал)0:2Локомотив (Септ)
 Тракиец (Глав)-почива
shopsector.com%20

Есенно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)
16+2839
2Септември (Симитли)16+1838
3Вихрен (Сандански)16+1333
4Спортист (Своге)16+8 31
5Оборище (Панагюрище)16+1428
6ФК Кюстендил16+928
7Сливнишки герой (Сливница)16+727
8
Банско16+1026
9
Беласица (Петрич)16-222
10
Ботев (Ихтиман)16-1118
11Чавдар (Етрополе)16-117
  12Надежда (Доброславци)16-617
13Пирин (Разлог)16-1016
14Балкан (Ботевград)16-1115
 15  Марек (Дупница)16-1815
16Рилски спортист (Самоков)16-218
17Перун (Кресна)16-277
 

Подробно класиране

Голмайстори - ЮЗ ТЛ (след XV кръг)

12Методи КостовВихрен (Санд)
11Калоян ЙосифовМиньор (Перник)
10Росен ЙордановМарек (Дупница)
10Борислав ХазуровСептември (Сим)
shopsector.com%20

Класиране - 4-та лига - Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)12+4634
2Брацигово12+3330
3Чепинец (Велинград)12+2427
 4 Марица (Белово)12+1023
5Локомотив (Септември)12+1122
6Балкан (Варвара)12+1420
7Спартак (Калугерово)12-319
 8 Левски (Паталеница)12+218
9Величково13+417
10
Тракиец (Главиница)12 016
11Родопи (Козарско)13-514
 12 Сарая12-276
13Тракия (Пазарджик)12-216
14Лозен12-424
 15  Вихър (Ветрен)12-462
 

Временно класиране

4-та лига Пз - X кръг (отл. срещи)

7 декември 2019 г. (събота) - 14:00 ч.

14:00   Вихър (Ветрен)-:-Балкан (Варвара)
14:00Тракия (Пз)-:-Левски (Пат)
14:00Тракиец (Глав)-:-Брацигово
14:00Величково-:-Лозен

8 декември 2019 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00Чепинец (Вел)-:-Марица (Белово)   
14:00  Чико-Бунара (Бяга)-:-Спартак (Кал)
14:00Локомотив (Септ)-:-Сарая
 Родопи (Коз)-почива

Кой е тук?

В момента има 21 посетителя в сайта

Приятели

. .
.