Шампанско след 0-2 в Горна Малина ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 14 Юни 2009 22:28

Шопския празник измести срещата на стадион „Звездец” в Горна Малина

„Чепинец” приключи с победа трудния си сезон в Югозападната трета дивизия. В събота велинградчани сразиха с 0-2 домакините от Левски (Елин Пелин) и подпечатаха оставането си в групата.
Първата част на срещата не се запомни с особени футболни достойнства. В 36-та минута гол на домакините бе отменен заради засада, а след това Боновски от чиста позиция изпусна да даде аванс на велинградчани.
След почивката „Чепинец” започна по-концентрирано. В 60-та минута Боян Макавеев проби отдясно и центрира към Васил Содев, който вкара за 0-1.
Три минути по-късно възпитаниците на Димитър Муртин стигнаха до второ попадение, дело на Стоян Боновски.
В редиците на домакините се появиха опитните Бисер Иванов – Легендата, Милен Радуканов и вратарят Мариан Златков.
Главният рефер Мартин Никифоров от Перник ръководи отлично двубоя и заедно с колегите му бе незабележим на терена.
След края на мача в съблекалнята на „Чепинец” гръмна бутилка шампанско, с която ритуално бе полято оставането на тима от курортния град в Югозападната „В” група. Велинградският отбор завърши на 16-то място в крайното класиране за сезон 2008/09 година.
Срещата се изигра на култовия стадион „Звездец” в Горна Малина. Това стана заради поредицата от прояви на стадион „Левски” в Елин Пелин. Там в продължение на седмица (8-14 юни) тече отбелязването на 40-то юбилейно издание на Шопския празник. В съботната вечер концерт изнесе рок-група „Сигнал”, а ден по-късно на сцената се качи и Слави Трифонов.