Чепинец шокира претендент за „Б“ група ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 06 Октомври 2013 21:00

Янко Димов
Първа точка за сезона на чужд терен грабна съставът на Чепинец. Велинградчани удържаха равенството 1-1 срещу коравите домакини от Септември (Симитли), които преди срещата държаха второ място в Югозападната „В“ група.

В 18-та минута груба грешка при изнасянето на топката бе наказана от Анатоли Лулейски за 1-0. В 32-та минута пробив на Кирил Михайлов завърши с центриране, което бе засечено с глава от Янко Димов за 1-1.

През втората част и двата отбора можеха да измъкнат максимумът от двубоя. Играчите на Септември треснаха две греди чрез Методи Илиев и Антонио Ласков съответно в 74-та и 82-та минути. Преди това в 64-та самопожертвователна намеса на бранителя на Чепинец Стоян Тодоров близо до голлинията предотврати сигурен гол на Асен Топузов.

За велинградската селекция отлични възможности за промяна на резултата след почивката се откриха пред Христо Сталев, Петър Лаков и на два пъти Кирил Михайлов.

„Липсваше ни майсторство в завършващата фаза, за да спечелим мача“, съжаляваше след двубоя наставникът на Чепинец Митко Ваклинов. „Вървим по възходяща линия. В Симитли не се вземат точки всеки ден“, подчерта важността на постигнатото специалистът. Той не пропусна да даде висока оценка на арбитрите в срещата.

„Доволен съм от главния рефер Борислав Колев. Силно респектира двата отбора и се справи на ниво с мача, за което го поздравявам“, завърши Ваклинов.

fashionmix.eu%20 kalapod.bg
sport83.com/bg

Крайно класиране - ЮЗ 3-та лига

1Струмска слава (Радомир)34+5678
2Септември (Симитли)34+34 72
3 Миньор (Перник)34+2168