ПГГС „Христо Ботев” с исторически първи успех ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 05 Октомври 2013 18:08

Домакините от ПГГС "Христо Ботев" (в червени екипи) грабнаха първа победа в шампионата

Футболният отбор на ПГГС „Христо Ботев” – гр. Велинград постигна заслужена домакинска победа с 3-1 срещу тима на Пазарджик 2012. След двете поредни равенства, юношите на професионалната гимназия се поздравиха с първи пълен успех в клубната си история.

„Горските” поведоха в 20-та минута чрез своя щатен голмайстор Людмил Кехайов. Той се озова „очи в очи” с вратаря на гостите Ангел Игнатов и не сбърка за 1-0. В края на полувремето отново Кехайов бе близо до ново попадение, но топката прелетя над вратата на пазарджишкия тим.

Отборът от областния град стигна до изравняване две минути след подновяването на играта. Непокритият Мирослав Зеленков с коварен изстрел бе точен за 1-1.

ФК Пазарджик 2012 II (юноши младша възраст) със старши треньор Петър Ковачев

В 60-та минута Цветелин Тодоров тресна десния стълб на вратата на гостите. В 62-та Асен Илиев с неспасяем шут направи 2-1. В 75-та минута преквалифицирания в полеви играч Кирил Сидеров майсторски покачи на 3-1.

Успехът на велинградчани бе приет с огромно задоволство от клубният началник Георги Кривулев. Преди срещата бившият юноша на Чепинец, отхвърли пред репортер на velsport24.com, версията за „черно тото” в неговия отбор. Повод за подобни твърдения станаха изпъстрените с много голове мачове на тима в първите два кръга, завършили с един и същ резултат (3-3).

Междувременно ФК "ПГГС Хр. Ботев" - гр. Велинград вече има своя страница във Facebook, която може да откриете ТУК.

2Септември (Симитли)34+34 72
3 Миньор (Перник)34+2168