Софиянец свири на Миньор (Пк) в Хаджидимово ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 17 Август 2013 14:10

Петър Григоров
Първи мач от 8 сезона насам при аматьорите ще изиграе в неделя футболният тим на Миньор (Перник). Дебютната среща за „чуковете“ в Югозападната „В“ група ще бъде на стадион „Димитър Лекин“ в Хаджидимово, където техен съперник ще бъде състава на Места. Съдийски правомощия за сблъсъка получи Петър Григоров от София, който ръководи 7 срещи през миналия сезон в трети дивизия и не вдигна нито един червен картон в тях. Засади ще маркират Георги Минев и Георги Великов. Четвърти съдия е Георги Андреев. Делегатското назначение бе връчено на секретаря на БФС – Кюстендил Огнян Пешев. Очаква се в Хаджидимово пернишкия тим да разчита на солидна подкрепа от своите фенове.

Младен Пенев
Здрав мач се очертава и между Струмска слава (Радомир) и Пирин (Благоевград). В миналото първенство двата тима отново откриха сезона един срещу друг в Радомир.

Симеон Великов
Двубоят тогава завърши с четирима изгонени и при резултат 4:4. Правосъдие в срещата ще раздава опитният рефер Младен Пенев от Кюстендил. Негови асистенти ще бъдат Александър Александров и Николай Спиридонов. Четвърти арбитър е Емилиян Антонов. Делегатското назначение получи бившия съдия и действащ член на Зоналната съдийска комисия Кънчо Димитров от София.

Петричанинът Симеон Великов бе избран за главен рефер на двубоя между Спортист (Своге) и Септември (София).

Павел Цеков
Младият арбитър дебютира през есента на 2012 година. Мачът в Своге ще е под номер 7 за него на ниво трета дивизия. Лайнсмени ще бъдат благоевградчаните Евгени Маринков и Спиро Цветков. Четвърти съдия е Иван Иванов от София. Отговорник за съдиите е бившия голмайстор на българското първенство за 1984 г. с екипа на Левски (Сф) Емил Спасов.

Ивайло Ганчев

Регионалното дерби между Септември (Симитли) и Вихрен (Сандански) бе поверено на Ивайло Ганчев. Благоевградският рефер пропусна последната пролет в Югозападната „В“ група. Асистент-съдии са съгражданите му Атанас Тимев и Николай Попниколов. Ред около резервните скамейки ще създава Ленко Витанов от Разлог. Делегатският наряд взе секретарят на АФЛ Александър Шатровски от Перник.

Бисер Никифоров

Съставът на Германея (Сапарева баня) посреща Беласица (Петрич), а свирката ще надува Павел Цеков от София. Това ще бъде петият му мач, след като през тази пролет той направи своя дебют като главен рефер в трета лига. Ще му асистират Любин Димитров и Петър Гешев. Резервен арбитър е Иво Андреев. Делегат на мача е Николай Добрев. Всички длъжностни лица, ангажирани с провеждането на срещата са от София.

Димитър Буров

Авторитетният Димитър Буров ще ръководи срещата между Ботев (Ихтиман) и Оборище (Панагюрище). В съдийската тройка влизат Станислав Груев и Олег Панайотов. Четвърти съдия е Александър Йорданов. Пратеник на БФС е ръководителят на футболната централа в Софийска област Петьо Дончев.

Арбитри от пернишката областна колегия бяха пратени на мача между Велбъжд (Кюстендил) и Сливнишки герой (Сливница). За спазването на правилата ще следи Бисер Никифоров. Перничанинът влиза в групата на реферите с по седем наряда през изминалия шампионат. Негови помощници ще бъдат Мартин Никифоров от Перник и Тони Кирилов от Радомир. Функциите на четвърти съдия са дадени на Кирил Кирилов от Радомир. Представянето на арбитрите ще оценява шефът на футбола в област Благоевград Александър Кабзималски.

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623