Трета поредна шампионска титла за дуета Георгиев-Бормалийска ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 05 Август 2013 23:57

Шампионската двойка на "Импулс" - Венцислава Бормалийска и Александър Георгиев

Курортен комплекс „Албена” бе домакин на Държавното първенство по спортни танци за 2013 г.  От клуб по спортни танци „Импулс” – гр. Велинград взеха участие седем състезателни двойки. Благодарение на добрата работа на треньори и състезатели клубът и тази година има шампиони на България. Това е двойката Александър Георгиев и Венцислава Бормалийска, които завоюваха титлата Републикански шампиони в категория „Младежи”, дисциплина „Многобой” (10 танца). С тази победа те добавиха трета шампионска титла в своята кариера заедно , след като още в първата си съвместна година завоюваха две шампионски титли  категория „Юноши старша възраст”, дисциплини „Латина” и „Многобой”. Със своята победа в Многобоя при Младежите Александър Георгиев и Венцислава Бормалийска извоюваха правото да участват на Световното първенство, което ще се проведе на 14.12.2013 г. в гр. Рига – Латвия.

Двойката на КСТ "Импулс" завоюва златните отличия в Албена

Достойно се представи и двойката Борис Даскалов – Диана Енчева, които спечелиха един сребърен и два бронзови медала в категория „Юноши младша възраст”, съответно в дисциплините „Стандарт”, „Латина” и „Многобой”. На трето място на почетната стълбичка се качиха Антон Христов – Симона Христова в дисциплината Многобой” при танцьорите до 21 години. В стандартните танци те заеха пето място, а в латиноамериканските танци – осмо място. Участието на останалите спортни двойки на КСТ „Импулс” – Велинград в двата състезателни дни на Държавното първенство е както следва: Юноши старша възраст: Георги Кининчев – Йоанна Сукиязова са шести в „Стандартните танци”, девети в „Латина”  и пети в многобоя на 10 танца. Кирил Забурдяев – Мартина Хубянова заеха 12-то място в стандартните танци, 13-то в латина и се класираха осми на 10 танца. Младежи: Коста Каракашян – Даниела Макнева се наредиха на шесто място в „Стандартните танци”, на 12-то в латина и на четвърто на 10 танца. Валентин Иванов – Пепа Баева са 16-ти в латина и 15-ти на 10 танца. До 21 години: Георги Ганев – Мария Ангелова се класираха на шесто място в стандартните танци.

2Хебър (Пазарджик)2+4 6
3 Миньор (Перник)2+26