НСА вдигна Купата на България след голов спектакъл във Велинград ПДФ Печат Е-мейл
Четвъртък, 06 Юни 2013 08:52

Шампионският състав на НСА (София)

Женският отбор на НСА (София) стана носител на Купата на България за сезон 2012-13 г. "Студентките" постигнаха изразителен успех с 6-0 срещу Екомет 90 (Пловдив) във финалната среща от турнира, чиито домакин бе стадион "Чепинец" във Велинград.

Първата възможност в мача бе пред вратата на НСА. В 6-та минута Мариана Гагова от Екомет 90 не успя да нанесе точен завършващ удар от границата на наказателното поле. В 10-та Деяна Петракиева откри резултата в полза на столичанки с бомбен шут отдалеч.  В 12-та минута Валентина Господинова можеше да удвои, но вратарката Гергана Чонкова предотврати опасността. В 28-та Велина Кошулева с удар от 17-метрова дистанция се разписа за 2-0. В края на първата част отборът на НСА се размина с нови попадения. Резервата Борислава Кирева от чиста позиция прати кълбото в аут, а преди това „студентките“ треснаха и греда.

Двата тима спориха за трофея на отлично подготвения терен на стадион "Чепинец" във Велинград

Втората част на срещата не се различаваше много от първата. Селекцията на НСА имаше пълно превъзходство на терена. В 60-та минута центриране отдясно на Деяна Петракиева премина през куп от състезателки и спря в мрежата за 3-0. Седем по-късно Кошулева също вкара втори гол в двубоя срещу бившия си тим за 4-0. Националката защитаваше в миналото цветовете на клуба от Пловдив преди да премине в редиците на НСА. Последва пропуск на Валентина Господинова, а в 77-та минута Силвия Радойска тресна напречната греда. В 79-та Кошулева почти от аутлинията намери точно пред голлинията Деяна Петракиева, която се отчете с хеттрик за 5-0. В 85-та Валентина Господинова с параболичен удар фиксира крайния резултат 6-0. В 89-та минута тимът на Екомет 90 бе близо до почетен гол. Резервата Десислава Фурнаджиева обаче пропусна за „розовите пантери“, като не успя да уцели вратата на столичанки.

Срещата бе ръководена безупречно от рефер №1 в ранглистата на Пазарджик Цанко Миндалов и неговите колеги Деян Георгиев и Георги Шопов.

Двубоят на стадион „Чепинец“ премина при изключителен интерес. Около 300 зрители създадоха отлична атмосфера на женския финал за Купата на България. Гръмогласна агитка от ДЮФК „Национал“ не спря да подкрепя цял мач отбора на НСА. Домакините от Велинград заслужиха висока оценка за организацията на срещата от страна на представителите на Аматьорската футболна лига.