Марек си тръгна с максимума от Велинград ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 21 Април 2013 20:13

Люта битка между Чепинец и Марек в мач от Югозападната "В" група

Съставът на Марек (Дупница) извади ценни три точки в битката си за лидерското място в трета дивизия. Футболистите на Румен Стоянов спечелиха с 0-1 гостуването си на Чепинец (Велинград).

Победният гол заби Светослав Георгиев. В 6-та минута играчът на дупничани прати топката директно от фаул в левия ъгъл на вратата на Чепинец.

В 17-та бе отменен гол на велинградчани. Реферът на мача Адриан Петров видя игра с ръка на Кирил Михайлов преди щурмовакът на велинградчани да стреля към вратата на противника.

В 22-та минута Кристиян Здравков стреля опасно, но топката премина над вратата на Марек. В 35-та Христо Сталев прати от статично положение кълбото на сантиметри над напречната греда. Най-големият шанс за Чепинец дойде в 41-та минута, когато коварен шут на Христо Спасов се отби от напречната греда зад вратаря на гостите Даниел Белчев. В 42-та Тодор Христов от гостите застраши опасно велинградската врата.

През втората част Марек успя да опази крехката си преднина. В 57-та реферът вдигна жълт картон на Атанас Пашкулев от Марек. Две минути по-късно арбитърът пожали играчът на дупничани, като не му показа втори жълт картон. Наставникът на гостите Румен Стоянов усети, че Пашкулев е пред сигурно изгонване и го смени на секундата.

До края на двубоя не се случи нищо запомнящо се и Марек си тръгна с трите точки от Велинград. 30 привърженици на гостите подкрепяха състава от Дупница на велинградска земя. Общо 400 зрители пък гледаха двубоя на стадион „Чепинец“. Феновете на домакините изпратиха своите любимци с бурни овации. Велинградската публика обаче остана крайно разочарована от съдийските циркове, разиграни от Зоналната съдийска комисия, която в деня на срещата май не знаеше кой съдия ще свири мача. Оказа се, че предварително определеният рефер на срещата Мартин Стоименов въобще не пристигна във Велинград.

За разлика от случващите се безобразия в така наречената Съдийска комисия в София, домакините от Велинград отново се представиха на високо ниво по отношение на организацията. Феновете на Марек бяха отделени в специален сектор на стадион „Чепинец“ и зорко пазени от служителите на РУП – Велинград. Професионалната работа на органите на реда създаде европейски стандарти, които рядко се виждат по терените на Югозападната „В“ група.