Пирин (Разлог) пречупи Калиакра с гол от 45 метра ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 02 Март 2013 20:33

Футболистите на Пирин (в бели екипи) взеха ценни три точки на стадион "Чепинец" във Велинград

Градският стадион във Велинград донесе невероятен късмет на Пирин (Разлог). Втородивизионният тим нанесе поражение с 1-0 на гостите от Калиакра (Каварна). Шампионатния мач се игра в курортния град заради наложено през есента наказание на Пирин.

Единственият гол в мача заби Цветан Варсанов. В 73-та минута бранителят на тима от Разлог опита да центрира топката почти от централната линия. Вратарят на Калиакра Християн Славов не се ориентира при ситуацията и кълбото се оплете в мрежата за 1-0, а дистанцията бе около 45 метра.

В последните 20 минути тимът от Каварна игра с човек по-малко. Втори жълт и съответно червен картон от главния рефер Ангел Ангелов получи Дарин Антонов. След почивката Пирин бе по-активният отбор и пропусна да открие по-рано резултата в мача. В 68-та минута Георги Фикийн стреля опасно, но бранител на гостите изби в корнер. Минута по-късно Димитър Димитров отклони топката с глава, но тя не намери рамката на противниковата врата.

Камерунецът Фабрис Фока не успя да впечатли с представянето си и бе заменен в 64-та минута

През първата част късметът пък можеше да кацне на рамото на каварненци. Още в 8-та минута при едно разбъркване топката се отклони от левия стълб на вратаря Георги Аргилашки. В 18-та Димитър Руйчев изчисти кълбото в последния миг преди то да попадне в краката на камерунската перла Фабрис Фока, който нямаше как да сбърка на два метра от голлинията на Пирин.

На стадиона във Велинград пристигнаха около 100 привърженици на Пирин. Сред тях бяха кметът на община Разлог Красимир Герчев и президентът на клуба Захари Беличенов.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ СРЕЩАТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!!!

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623