СКОНТО ООД

altech.bg%20
Биатлонистка триумфира с титлата за №1 през 2012-а ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 18 Януари 2013 11:03
 
Фото: SportMedia.tv 

Голямата ни надежда в биатлона Ния Димитрова стана победителка в класацията "Най-добър млад спортист на България" за 2012 година. Анкетата се провежда за втора поредна година от специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bg.

Състезателката от Чепеларе оглави класирането с общ актив от 324 точки. Ния Димитрова бе посочена на първо място точно в една трета от анкетните карти на журналистите. 

Рекорден брой млади спортисти, на възраст до 19 г., получиха точки в анкетата за "Млад спортист на 2012-та". Общо 54-ма журналисти от 38 медии гласуваха за "Златната десетка на България" при подрастващите. За втора поредна година в анкетата бе поканена да гласува и редакцията на Velsport24.com. Рекордните 81 спортисти от 30 вида спорт получиха точки в класацията. 

Класацията бе организирана за първи път през 2011 г. Тогава за №1 сред подрастващите, на възраст до 19 години, бе определен ски-скачачът Владимир Зографски. Така за втори пореден път анкетата е спечелена от представител на зимните спортове.

На второ място в генералното класиране завърши боксьорът Благой Найденов с 271 т. Третото място завоюва баскетболистът Александър Везенков със сбор от 191 т.

Наградите на най-добрите млади спортисти връчиха спортният министър Свилен Нейков, председателят на БОК Стефка Костадинова и кметът на София Йорданка Фандъкова. Заради стартове в чужбина от Световната купа победителката Ния Димитрова не успя да присъства на церемонията. Нейната награда получи единствената ни олимпийска шампионка в белите спортове Екатерина Дафовска, която е председател на БФ по биатлон.

Във второто издание на класацията бе избран „Отбор на годината”. За отбор №1 при подрастващите бе определен националният футболен тим на родените след 1 януари 1996 г., воден от треньора Методи Деянов. Сътворилите чудеса по пътя си към елитните европейски квалификации играчи получиха общо 260 т. в допитването и изпревариха националния тим по баскетбол за кадетки (до 16 г.) и юношите младша възраст по волейбол.

"Амбицията на сайта Viasport.bg е от догодина да включи в анкетата и приз за "Най-добър треньор" при подрастващите, с което максимално да се доближи до анкетата "Спортист на годината" при мъжете и жените", очертаха перспективите от сайт №1 за детско-юношески спорт в България. 

Министерството на спорта осигури за всички от топ 10 статуетките със стилизирани звезди с пожеланието един ден младите ни състезатели да станат големи звезди на световния спорт.

Награди имаше за всички от Топ 10 – различни електроуреди, осигурени от ТЕСИ ООД, здравни застраховки за цялата година за първите трима от „Евроинс”, ваучери за такситата на „Евролийз такси”. 
Със специален сак с колела от "Еврофутбол" (за да може да го тегли), пък си тръгна най-малкият в десетката – 8-годишният Цветан Стоянов, който пътува цяла сутрин от Казанлък, за да пристигне навреме за церемонията.

В награждаването се включиха ощe бивши и настоящи величия в спорта като Таня Богомилова, Георги Глушков, Богдан Николов, Маргарита Войска, Георги Георгиев и др.
На 18 януари 2013 г. специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bg навършва 3 години. Целият екип на velsport24.com пожелава на колегите ни от Viasport.bg много успехи и творческо вдъхновение в отразяването на детско-юношеския спорт в България.
  

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

за Най-добър млад спортист на България за 2012 г.

 

1. Ния Димитрова (биатлон) 324 т.;

2. Благой Найденов (бокс) 271 т.;

3. Александър Везенков (баскетбол) 191 т.;

4. Антонио Вутов (футбол) 168 т.;

5. Борислава Дамянова (джудо/самбо) 164 т.;

6. Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини) 163 т.;

7. Георгия Кадоглу (плуване) 128 т.;

8. Ангел Караньотов (мотоциклетизъм) 120 т.;

9. Цветан Стоянов (шахмат) 118 т.;

10. Ивайло Иванов (джудо/самбо) 107 т. 

-----------------
11. Борислава Христова (баскетбол)   101
12. Гергана Димитрова (волейбол)    93
13. Ана-Мария Стоилова (аеробика)   81
14. Цветелина Стоянова (джудо/самбо)   67
15. Любомир Бакалски (таекуон-до)   62
16. Бетина Темелкова (джудо/самбо)   56
17. Кирил Десподов (футбол)     55
18. Йордан Чучуганов (ски-бягане)    54
18. Вивиан Златанова (тенис)     54
20. Борислава Ботушарова (тенис)    48
20. Виктория Томова (тенис)     48
22. Димитър Кръстанов (модерен петобой)  46
23. Елис Манолова (борба)     33
24. Михаел Йорданов (плуване)    32
25. Деница Георгиева (киокушин)    26
26. Николай Вичев (борба)     20
27. Мими Христова (борба)      17
28. Георги Михайлов (сноуборд)    16
29. Адриан Андреев (тенис)     14
30. Микаела Константинова (тенис)   13
30. Христа Стойнева (триатлон)    13
32. Габриела Михайлова (тенис)    12
32. Добромира Данаилова (стрелба с лък)  12
34. Митко Ценов (лека атлетика)    10
35. Апостол Атанасов (ориентиране)   9
35. Вангелина Драганова (плуване)    9
35. Георги Цонов (лека атлетика)    9
35. Катрин Маноилова (шорттрек)    9
35. Пламена Любенова (вдигане на тежести)  9
35. Мира Тодорова (волейбол)    9
35. Георги Цурев (плуване)     9
42. Виктория Хинковска (ветроходство)   8
42. Георги Гочев (мотоциклетизъм)    8
42. Боян Савов (скокове във вода)    8
42. Калоян Вълчев (тенис)     8
42. Денис Андреев, Исус Маринов, Елвис Величков, Теодор Великов (акробатика)       8
42. Мария Маринска (борба)     8
42. Нургюл Салимова (шахмат)    8
42. Стефани Стоева (бадминтон)    8
42. Станислав Драмов (волейбол)    8
51. Богомил Койнашки (скокове във вода)  7
51. Душко Благовестов (бокс)     7
51. Мирела Чилингирова (таекуон-до)   7
51. Петър Божилов (плуване)     7
51. Павел Иванов (волейбол     7
56. Тихомир Митев (муай-тай)    6
56. Цвета Галунова (шахмат)     6
56. Красимир Георгиев (волейбол)    6
56. Елена Великова и Алекс Жеков (акробатика) 6
56. Велико Тушев (спортна гимнастика)   6
61. Ивета Зашева (ориентиране)    5
61. Здравко Лефтеров (лека атлетика)   5
61. Георги Тодоров (баскетбол)    5
64. Анна Станева (УШУ)     4
64. Елена Великова, Алекс Жеков (акробатика)  4
64. Пламен Милушев (тенис)     4
64. Силвия Андреева (волейбол)    4
68. Антонио Папазов (аеробика)    3
68. Йоана Атанасова (волейбол)    3
70. Вангелия Вангелис (волейбол)    2
71. Васил Димитров (фигурно пързаляне)  1
71. Любомир Лещански (тенис)    1
71. Никол Кошеджийска (плуване)    1
71. Нестър Нестъров (борба, кл. стил)   1
71. Жана Тодорова (волейбол)    1

 
sport83.com/bg vipoferta.bg%20
Следете ни в:
hippoland.net
shopsector.com%20

Крайно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Хебър (Пазарджик)34+5490
2Оборище (Панагюрище)34+3375
3 Вихрен (Сандански)
34+1762
 4  Сливнишки герой (Сливница)
34+2558
5 Миньор (Перник)
34+2058
6 Банско
34+1957
7Пирин (Разлог)
34+1251
8Рилски спортист (Самоков)
34+549
9Беласица (Петрич)
34+646
10
Марек (Дупница)
34-241
11Септември (Симитли)
34-240
 12 Чавдар (Етрополе)
34+740
13Балкан (Ботевград)
34-1638
14Надежда (Доброславци)
34-2137
 15  Спортист (Своге)
34-1637
16Ботев (Ихтиман)
34-4032
17Германея (Сапарева баня)
34-3430
18Велбъжд (Кюстендил)34-678
 

Есенно класиране  Подробно класиране

Голмайстори - ЮЗ Трета Лига

25Николай ИвановЧавдар (Етрополе)
23Христо СпасовБанско
16Васил ТачевБеласица/Оборище
16Руслан ИвановХебър (Пз)
16Георги НедялковХебър (Пз)
shopsector.com%20

Крайно Класиране - "А" ОФГ Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)
30+8575
2Чепинец (Велинград)
30+4070
3Сарая
30+2052
 4 Левски (Паталеница)
30+1948
5Балкан (Варвара)
30+1346
6Брацигово
30+1345
7Тракиец (Главиница)
30-2141
 8 Спартак (Калугерово)
30+238
9Марица (Белово)
30-1536
10
Тракия (Пазарджик)
30-1936
11Величково
30-435
 12 Локомотив (Септември)
30-1735
13Вихър (Ветрен)
30-2035
14Родопи (Козарско)
30-1333
 15  Оборище II (Панагюрище)
30-1433
 16 Ботев (Момина клисура)
30-6911
 

Есенно класиране  Подробно класиранe

Кой е тук?

В момента има 22 посетителя в сайта

Приятели

. .
.