СКОНТО ООД

altech.bg%20
Биатлонистка триумфира с титлата за №1 през 2012-а ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 18 Януари 2013 11:03
 
Фото: SportMedia.tv 

Голямата ни надежда в биатлона Ния Димитрова стана победителка в класацията "Най-добър млад спортист на България" за 2012 година. Анкетата се провежда за втора поредна година от специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bg.

Състезателката от Чепеларе оглави класирането с общ актив от 324 точки. Ния Димитрова бе посочена на първо място точно в една трета от анкетните карти на журналистите. 

Рекорден брой млади спортисти, на възраст до 19 г., получиха точки в анкетата за "Млад спортист на 2012-та". Общо 54-ма журналисти от 38 медии гласуваха за "Златната десетка на България" при подрастващите. За втора поредна година в анкетата бе поканена да гласува и редакцията на Velsport24.com. Рекордните 81 спортисти от 30 вида спорт получиха точки в класацията. 

Класацията бе организирана за първи път през 2011 г. Тогава за №1 сред подрастващите, на възраст до 19 години, бе определен ски-скачачът Владимир Зографски. Така за втори пореден път анкетата е спечелена от представител на зимните спортове.

На второ място в генералното класиране завърши боксьорът Благой Найденов с 271 т. Третото място завоюва баскетболистът Александър Везенков със сбор от 191 т.

Наградите на най-добрите млади спортисти връчиха спортният министър Свилен Нейков, председателят на БОК Стефка Костадинова и кметът на София Йорданка Фандъкова. Заради стартове в чужбина от Световната купа победителката Ния Димитрова не успя да присъства на церемонията. Нейната награда получи единствената ни олимпийска шампионка в белите спортове Екатерина Дафовска, която е председател на БФ по биатлон.

Във второто издание на класацията бе избран „Отбор на годината”. За отбор №1 при подрастващите бе определен националният футболен тим на родените след 1 януари 1996 г., воден от треньора Методи Деянов. Сътворилите чудеса по пътя си към елитните европейски квалификации играчи получиха общо 260 т. в допитването и изпревариха националния тим по баскетбол за кадетки (до 16 г.) и юношите младша възраст по волейбол.

"Амбицията на сайта Viasport.bg е от догодина да включи в анкетата и приз за "Най-добър треньор" при подрастващите, с което максимално да се доближи до анкетата "Спортист на годината" при мъжете и жените", очертаха перспективите от сайт №1 за детско-юношески спорт в България. 

Министерството на спорта осигури за всички от топ 10 статуетките със стилизирани звезди с пожеланието един ден младите ни състезатели да станат големи звезди на световния спорт.

Награди имаше за всички от Топ 10 – различни електроуреди, осигурени от ТЕСИ ООД, здравни застраховки за цялата година за първите трима от „Евроинс”, ваучери за такситата на „Евролийз такси”. 
Със специален сак с колела от "Еврофутбол" (за да може да го тегли), пък си тръгна най-малкият в десетката – 8-годишният Цветан Стоянов, който пътува цяла сутрин от Казанлък, за да пристигне навреме за церемонията.

В награждаването се включиха ощe бивши и настоящи величия в спорта като Таня Богомилова, Георги Глушков, Богдан Николов, Маргарита Войска, Георги Георгиев и др.
На 18 януари 2013 г. специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bg навършва 3 години. Целият екип на velsport24.com пожелава на колегите ни от Viasport.bg много успехи и творческо вдъхновение в отразяването на детско-юношеския спорт в България.
  

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

за Най-добър млад спортист на България за 2012 г.

 

1. Ния Димитрова (биатлон) 324 т.;

2. Благой Найденов (бокс) 271 т.;

3. Александър Везенков (баскетбол) 191 т.;

4. Антонио Вутов (футбол) 168 т.;

5. Борислава Дамянова (джудо/самбо) 164 т.;

6. Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини) 163 т.;

7. Георгия Кадоглу (плуване) 128 т.;

8. Ангел Караньотов (мотоциклетизъм) 120 т.;

9. Цветан Стоянов (шахмат) 118 т.;

10. Ивайло Иванов (джудо/самбо) 107 т. 

-----------------
11. Борислава Христова (баскетбол)   101
12. Гергана Димитрова (волейбол)    93
13. Ана-Мария Стоилова (аеробика)   81
14. Цветелина Стоянова (джудо/самбо)   67
15. Любомир Бакалски (таекуон-до)   62
16. Бетина Темелкова (джудо/самбо)   56
17. Кирил Десподов (футбол)     55
18. Йордан Чучуганов (ски-бягане)    54
18. Вивиан Златанова (тенис)     54
20. Борислава Ботушарова (тенис)    48
20. Виктория Томова (тенис)     48
22. Димитър Кръстанов (модерен петобой)  46
23. Елис Манолова (борба)     33
24. Михаел Йорданов (плуване)    32
25. Деница Георгиева (киокушин)    26
26. Николай Вичев (борба)     20
27. Мими Христова (борба)      17
28. Георги Михайлов (сноуборд)    16
29. Адриан Андреев (тенис)     14
30. Микаела Константинова (тенис)   13
30. Христа Стойнева (триатлон)    13
32. Габриела Михайлова (тенис)    12
32. Добромира Данаилова (стрелба с лък)  12
34. Митко Ценов (лека атлетика)    10
35. Апостол Атанасов (ориентиране)   9
35. Вангелина Драганова (плуване)    9
35. Георги Цонов (лека атлетика)    9
35. Катрин Маноилова (шорттрек)    9
35. Пламена Любенова (вдигане на тежести)  9
35. Мира Тодорова (волейбол)    9
35. Георги Цурев (плуване)     9
42. Виктория Хинковска (ветроходство)   8
42. Георги Гочев (мотоциклетизъм)    8
42. Боян Савов (скокове във вода)    8
42. Калоян Вълчев (тенис)     8
42. Денис Андреев, Исус Маринов, Елвис Величков, Теодор Великов (акробатика)       8
42. Мария Маринска (борба)     8
42. Нургюл Салимова (шахмат)    8
42. Стефани Стоева (бадминтон)    8
42. Станислав Драмов (волейбол)    8
51. Богомил Койнашки (скокове във вода)  7
51. Душко Благовестов (бокс)     7
51. Мирела Чилингирова (таекуон-до)   7
51. Петър Божилов (плуване)     7
51. Павел Иванов (волейбол     7
56. Тихомир Митев (муай-тай)    6
56. Цвета Галунова (шахмат)     6
56. Красимир Георгиев (волейбол)    6
56. Елена Великова и Алекс Жеков (акробатика) 6
56. Велико Тушев (спортна гимнастика)   6
61. Ивета Зашева (ориентиране)    5
61. Здравко Лефтеров (лека атлетика)   5
61. Георги Тодоров (баскетбол)    5
64. Анна Станева (УШУ)     4
64. Елена Великова, Алекс Жеков (акробатика)  4
64. Пламен Милушев (тенис)     4
64. Силвия Андреева (волейбол)    4
68. Антонио Папазов (аеробика)    3
68. Йоана Атанасова (волейбол)    3
70. Вангелия Вангелис (волейбол)    2
71. Васил Димитров (фигурно пързаляне)  1
71. Любомир Лещански (тенис)    1
71. Никол Кошеджийска (плуване)    1
71. Нестър Нестъров (борба, кл. стил)   1
71. Жана Тодорова (волейбол)    1

 
sport83.com/bg vipoferta.bg%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - X кръг

14 октомври 2018 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРХебър (Пз)
3:2Вихрен (Санд)
КРБанско
2:2Оборище (Пан)
КРБотев (Ихтиман)
4:2Велбъжд (Кн)
КРЧавдар (Етрополе)
3:0Надежда (Добр)
КРМиньор (Пк)
0:0Беласица (Пч)
КРСливнишки герой
1:1Рилски спортист
КРГерманея (Сб)
0:2Пирин (Разлог)
КРСептември (Сим)
0:0Марек (Дупница)
КРБалкан (Бот)
1:1Спортист (Своге)

"А" ОФГ Пз - IX кръг

13 октомври 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

КРЧепинец (Вел)
4:2Марица (Белово)
КР Вихър (Ветрен)
0:3Величково
КР   Оборище II (Пан)
0:0Родопи (Коз)
КРТракиец (Глав)
2:0Локомотив (Септ)
КРБрацигово 
3:0Тракия (Пз)

14 октомври 2018 г. (неделя) - 16:00 ч.

КР Чико-Бунара (Бяга)
1:0Балкан (Варвара)
КРСпартак (Кал)
1:2Левски (Пат)
КР Сарая
4:0Ботев (М. клисура)

Обл. п-во за деца - V кръг

13 октомври 2018 г. (събота) - 12:00 ч.

КРХебър (Пз)7:0Чепинец (Вел)   
hippoland.net
shopsector.com%20

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Хебър (Пазарджик)
10+1625
2Пирин (Разлог)
10+1723
3 Оборище (Панагюрище)
10+821
 4  Сливнишки герой (Сливница)
10+819
5 Банско
10+1019
6 Вихрен (Сандански)
10 016
7Рилски спортист (Самоков)
10-3 15
8Чавдар (Етрополе)
10+715
9Миньор (Перник)
10+413
10
Беласица (Петрич)
10+313
11Германея (Сапарева баня)
10-713
 12 Балкан (Ботевград)
10-312
13Марек (Дупница)
10 011
14Септември (Симитли)
10-511
 15  Ботев (Ихтиман)
10-79
16Надежда (Доброславци)
10-138
17Спортист (Своге)
10-116
18Велбъжд (Кюстендил)
10-242
 

Подробно класиране

Голмайстори (след IX кръг) - ЮЗ ТЛ

11Христо СпасовБанско
9Николай ИвановЧавдар (Етрополе)
6Красимир ШапкаровПирин (Разлог)
6Тодор ЧаворскиМиньор (Перник)
shopsector.com%20

ЮЗ Трета лига - XI кръг

20 октомври 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Марек (Дупница)-:-Хебър (Пз)
16:00Оборище (Пан)
-:-Ботев (Ихтиман)
16:00Надежда (Добр)
-:-Балкан (Бот)
16:00Велбъжд (Кн)
-:-Чавдар (Етрополе)
16:00Пирин (Разлог)
-:-Сливнишки герой
16:00Вихрен (Санд)
-:-Банско
16:00Беласица (Пч)
-:-Германея (Сб)
16:00Рилски спортист
-:-Септември (Сим)
16:00Спортист (Своге)
-:-Миньор (Пк)

Класиране - "А" ОФГ Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т.
1Чико-Бунара (Бяга)
9+2222
2Левски (Паталеница)
9+821
3Чепинец (Велинград)
9+1220
 4 Балкан (Варвара)
9+1120
5Величково
9+917
6Брацигово
9+715
7Сарая
9+414
 8 Вихър (Ветрен)9+313
9Тракиец (Главиница)
9-912
10
Оборище II (Панагюрище)
9 010
11Родопи (Козарско)
9-58
 12 Тракия (Пазарджик)
9-108
13Спартак (Калугерово)
9-67
14Марица (Белово)
9-77
 15  Ботев (Момина клисура)
9-215
 16 Локомотив (Септември)
9-183
 

Подробно класиране

"А" ОФГ Пз - X кръг

20 октомври 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Марица (Белово)
-:-Оборище II (Пан)
16:00   Левски (Пат)
-:-Тракиец (Глав)
16:00Величково
-:-Тракия (Пз)
16:00Локомотив (Септ)
-:-Брацигово

21 октомври 2018 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Вихър (Ветрен)
-:-Чепинец (Вел)
16:00Родопи (Коз)-:-Чико-Бунара (Бяга)
16:00Ботев (М. клисура)
-:-Спартак (Кал)
16:00Балкан (Варвара)
-:-Сарая

Кой е тук?

В момента има 18 посетителя в сайта

Приятели

. .
.