СКОНТО ООД

shopsector.com%20
Биатлонистка триумфира с титлата за №1 през 2012-а ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 18 Януари 2013 11:03
 
Фото: SportMedia.tv 

Голямата ни надежда в биатлона Ния Димитрова стана победителка в класацията "Най-добър млад спортист на България" за 2012 година. Анкетата се провежда за втора поредна година от специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bg.

Състезателката от Чепеларе оглави класирането с общ актив от 324 точки. Ния Димитрова бе посочена на първо място точно в една трета от анкетните карти на журналистите. 

Рекорден брой млади спортисти, на възраст до 19 г., получиха точки в анкетата за "Млад спортист на 2012-та". Общо 54-ма журналисти от 38 медии гласуваха за "Златната десетка на България" при подрастващите. За втора поредна година в анкетата бе поканена да гласува и редакцията на Velsport24.com. Рекордните 81 спортисти от 30 вида спорт получиха точки в класацията. 

Класацията бе организирана за първи път през 2011 г. Тогава за №1 сред подрастващите, на възраст до 19 години, бе определен ски-скачачът Владимир Зографски. Така за втори пореден път анкетата е спечелена от представител на зимните спортове.

На второ място в генералното класиране завърши боксьорът Благой Найденов с 271 т. Третото място завоюва баскетболистът Александър Везенков със сбор от 191 т.

Наградите на най-добрите млади спортисти връчиха спортният министър Свилен Нейков, председателят на БОК Стефка Костадинова и кметът на София Йорданка Фандъкова. Заради стартове в чужбина от Световната купа победителката Ния Димитрова не успя да присъства на церемонията. Нейната награда получи единствената ни олимпийска шампионка в белите спортове Екатерина Дафовска, която е председател на БФ по биатлон.

Във второто издание на класацията бе избран „Отбор на годината”. За отбор №1 при подрастващите бе определен националният футболен тим на родените след 1 януари 1996 г., воден от треньора Методи Деянов. Сътворилите чудеса по пътя си към елитните европейски квалификации играчи получиха общо 260 т. в допитването и изпревариха националния тим по баскетбол за кадетки (до 16 г.) и юношите младша възраст по волейбол.

"Амбицията на сайта Viasport.bg е от догодина да включи в анкетата и приз за "Най-добър треньор" при подрастващите, с което максимално да се доближи до анкетата "Спортист на годината" при мъжете и жените", очертаха перспективите от сайт №1 за детско-юношески спорт в България. 

Министерството на спорта осигури за всички от топ 10 статуетките със стилизирани звезди с пожеланието един ден младите ни състезатели да станат големи звезди на световния спорт.

Награди имаше за всички от Топ 10 – различни електроуреди, осигурени от ТЕСИ ООД, здравни застраховки за цялата година за първите трима от „Евроинс”, ваучери за такситата на „Евролийз такси”. 
Със специален сак с колела от "Еврофутбол" (за да може да го тегли), пък си тръгна най-малкият в десетката – 8-годишният Цветан Стоянов, който пътува цяла сутрин от Казанлък, за да пристигне навреме за церемонията.

В награждаването се включиха ощe бивши и настоящи величия в спорта като Таня Богомилова, Георги Глушков, Богдан Николов, Маргарита Войска, Георги Георгиев и др.
На 18 януари 2013 г. специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bg навършва 3 години. Целият екип на velsport24.com пожелава на колегите ни от Viasport.bg много успехи и творческо вдъхновение в отразяването на детско-юношеския спорт в България.
  

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

за Най-добър млад спортист на България за 2012 г.

 

1. Ния Димитрова (биатлон) 324 т.;

2. Благой Найденов (бокс) 271 т.;

3. Александър Везенков (баскетбол) 191 т.;

4. Антонио Вутов (футбол) 168 т.;

5. Борислава Дамянова (джудо/самбо) 164 т.;

6. Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини) 163 т.;

7. Георгия Кадоглу (плуване) 128 т.;

8. Ангел Караньотов (мотоциклетизъм) 120 т.;

9. Цветан Стоянов (шахмат) 118 т.;

10. Ивайло Иванов (джудо/самбо) 107 т. 

-----------------
11. Борислава Христова (баскетбол)   101
12. Гергана Димитрова (волейбол)    93
13. Ана-Мария Стоилова (аеробика)   81
14. Цветелина Стоянова (джудо/самбо)   67
15. Любомир Бакалски (таекуон-до)   62
16. Бетина Темелкова (джудо/самбо)   56
17. Кирил Десподов (футбол)     55
18. Йордан Чучуганов (ски-бягане)    54
18. Вивиан Златанова (тенис)     54
20. Борислава Ботушарова (тенис)    48
20. Виктория Томова (тенис)     48
22. Димитър Кръстанов (модерен петобой)  46
23. Елис Манолова (борба)     33
24. Михаел Йорданов (плуване)    32
25. Деница Георгиева (киокушин)    26
26. Николай Вичев (борба)     20
27. Мими Христова (борба)      17
28. Георги Михайлов (сноуборд)    16
29. Адриан Андреев (тенис)     14
30. Микаела Константинова (тенис)   13
30. Христа Стойнева (триатлон)    13
32. Габриела Михайлова (тенис)    12
32. Добромира Данаилова (стрелба с лък)  12
34. Митко Ценов (лека атлетика)    10
35. Апостол Атанасов (ориентиране)   9
35. Вангелина Драганова (плуване)    9
35. Георги Цонов (лека атлетика)    9
35. Катрин Маноилова (шорттрек)    9
35. Пламена Любенова (вдигане на тежести)  9
35. Мира Тодорова (волейбол)    9
35. Георги Цурев (плуване)     9
42. Виктория Хинковска (ветроходство)   8
42. Георги Гочев (мотоциклетизъм)    8
42. Боян Савов (скокове във вода)    8
42. Калоян Вълчев (тенис)     8
42. Денис Андреев, Исус Маринов, Елвис Величков, Теодор Великов (акробатика)       8
42. Мария Маринска (борба)     8
42. Нургюл Салимова (шахмат)    8
42. Стефани Стоева (бадминтон)    8
42. Станислав Драмов (волейбол)    8
51. Богомил Койнашки (скокове във вода)  7
51. Душко Благовестов (бокс)     7
51. Мирела Чилингирова (таекуон-до)   7
51. Петър Божилов (плуване)     7
51. Павел Иванов (волейбол     7
56. Тихомир Митев (муай-тай)    6
56. Цвета Галунова (шахмат)     6
56. Красимир Георгиев (волейбол)    6
56. Елена Великова и Алекс Жеков (акробатика) 6
56. Велико Тушев (спортна гимнастика)   6
61. Ивета Зашева (ориентиране)    5
61. Здравко Лефтеров (лека атлетика)   5
61. Георги Тодоров (баскетбол)    5
64. Анна Станева (УШУ)     4
64. Елена Великова, Алекс Жеков (акробатика)  4
64. Пламен Милушев (тенис)     4
64. Силвия Андреева (волейбол)    4
68. Антонио Папазов (аеробика)    3
68. Йоана Атанасова (волейбол)    3
70. Вангелия Вангелис (волейбол)    2
71. Васил Димитров (фигурно пързаляне)  1
71. Любомир Лещански (тенис)    1
71. Никол Кошеджийска (плуване)    1
71. Нестър Нестъров (борба, кл. стил)   1
71. Жана Тодорова (волейбол)    1

 
fashionmix.eu%20 kalapod.bg
sport83.com/bg
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - VI кръг

16 септември 2017 г. (събота) - 17:00 ч.

КРГерманея (Сб)0:1Хебър (Пз)
КРСвобода (Пещера)1:0 Марек (Дупница)
КРВихрен (Санд)2:0Банско
КРБотев (Ихтиман)1:4Чавдар (Етрополе)
КРПирин (Разлог)1:0Миньор (Пк)
КРРилски спортист1:1Пирин (ГД)
КРОФК Елин Пелин2:0Балкан (Бот)
КРЦСКА 1948 (Сф)2:0Септември (Сим)
КРБеласица (Пч)1:0Сливнишки герой

"А" ОФГ Пз - V кръг

16 септември 2017 г. (събота) - 17:00 ч.

КРЛокомотив (Септ)2:3Балкан (Варвара)
КРОборище II (Пан)1:3Брацигово
КРЛевски (Пат)2:1Величково
КРВихър (Ветрен)1:0Тракиец (Глав)
КРТракия (Пз)3:0Зенит (В. дол)

17 септември 2017 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРЧепинец (Вел)2:1Спартак (Кал)
КРРодопи (Коз)0:3Чико-Бунара (Бяга)
КРСарая3:2Братаница
shopsector.com%20

Зона юноши мл. в. - III кръг

17 септември 2017 г. (неделя) - 11:30 ч.

КРЧепинец (Вел)0:4Ботев 57 (Сф)
shopsector.com%20
hippoland.net

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т.
1ЦСКА 1948 (София)6+1316
2Вихрен (Сандански)6+1215
3 Хебър (Пазарджик)6+615
 4  Септември (Симитли)6+812
5 Банско6+412
6 Беласица (Петрич)6-111
7 Чавдар (Етрополе)6+210
8Миньор (Перник)6+110
9Свобода (Пещера)6 010
10
Сливнишки герой (Сливница)6-19
11Рилски спортист (Самоков)6 07
 12 Пирин (Разлог)6-25
13Марек (Дупница)6-15
14Балкан (Ботевград)6-45
 15  Пирин (Гоце Делчев)6-85
16ОФК Елин Пелин6-54
17Германея (Сапарева баня)6-111
18Ботев (Ихтиман)6-131
 

Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - VII кръг

23 септември 2017 г. (събота) - 17:00 ч.

17:00Хебър (Пз)-:-ОФК Елин Пелин
17:00Сливнишки герой-:-Свобода (Пещера)
17:00Миньор (Пк)-:-Германея (Сб)
17:00Чавдар (Етрополе)-:-Пирин (Разлог)
17:00Септември (Сим)-:-Рилски спортист
17:00Пирин (ГД)-:-Ботев (Ихтиман)
17:00Балкан (Бот)-:-Вихрен (Санд)
17:00Банско-:-Беласица (Пч)
17:00Марек (Дупница)-:-ЦСКА 1948 (Сф)

Класиране - "А" ОФГ Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т.
1Чико-Бунара (Бяга)5+2215
2Балкан (Варвара)5+1115
3 Брацигово5+1115
 4  Левски (Паталеница)5+312
5 Чепинец (Велинград)5+1310
6 Вихър (Ветрен)5+19
7 Сарая5-19
 8 Тракия (Пазарджик)5-117
9Спартак (Калугерово)5+56
10
Оборище II (Панагюрище)5-26
11Локомотив (Септември)5-14
 12 Величково5-14
13Братаница5-143
14Тракиец (Главиница)5-51
 15  Зенит (Ветрен дол)5-201
16Родопи  (Козарско)5-110
 

Подробно класиране

"А" ОФГ Пз - VII кръг

22 септември 2017 г. (петък) - 17:00 ч.

17:00Братаница-:-Тракия (Пз)
17:00Балкан (Варвара)-:-Величково
17:00Тракиец (Глав)-:-Родопи (Коз)
17:00Зенит (В. дол)-:-Оборище II (Пан)
17:00Чико-Бунара (Бяга)-:-Левски (Пат)
17:00Брацигово-:-Вихър (Ветрен)

23 септември 2017 г. (събота) - 17:00 ч.

17:00Спартак (Кал)-:-Сарая

24 септември 2017 г. (неделя) - 17:00 ч.

17:00Локомотив (Септ)-:-Чепинец (Вел)
parfimo.bg
 
Magicshop.bg

Кой е тук?

В момента има 99 посетителя в сайта

Приятели

. .
.
За контакти:
E-mail: Реклама
Тел. за връзка: 0878 535 138 Стани репортер