Чепинец с грешна домакинска стъпка срещу Германея ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 05 Ноември 2012 21:11

Чепинец (в зелено-бяло) и Германея изиграха коректен мач, който реферът Димитров (в черно) опорочи

Отборът на Чепинец претърпя домакинско поражение с 2-3 от Германея (Сапарева баня). Срещата от Югозападната „В” група дълго ще се помни не толкова с резултата, а с изявите на главния рефер Димитър Димитров. Перничанинът с всички сили се опита да стане национален герой с неадекватното си представяне в мача.

Велинградчани започнаха отлично двубоя и още в 4-та минута Мартин Маринов засече центриране отблизо за 1-0.

При следващата атака гостите от Сапарева баня възстановиха равенството. От малък ъгъл Светослав Сакаджийски с глава прати кълбото в мрежата за 1-1.

В 22-та минута отбраната на Чепинец се пропука и това позволи на Румен Ангелов – Шивача да излезе сам срещу Станислав Томов. Вратарят на домакините първоначално изби топката, но при втория удар нападателят на Германея се разписа за 1-2.

В края на полувремето Чепинец се размина с гола на два пъти. Удар на Петър Лаков бе избит с невероятен рефлекс от вратаря Иван Кирилов в корнер. Веднага след това Николай Байраков засече центрирането с глава, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В началото на втората част с шут от прилична дистанция дебютантът в редиците на велинградчани Димитър Мутафов тресна левия стълб зад Иван Кирилов.

В 66-та минута плътен изстрел по земята на Кирил Николов от Германея излезе в аут. Най-скандалното положение в мача дойде в 79-та. Тогава трагичният в изявите си пернишки съдия реши да блесне отново и даде пресилена дузпа за Германея. Николай Байраков изби топката с шпагат на границата на наказателното поле от краката на противников състезател. Димитров наду мощно фалшивата си свирка и превърна ситуацията в наказателен удар. Георги Везенков не сбърка от бялата точка и направи 1-3. В 83-та минута рожденникът Илия Иванов върна едно попадение за крайното 2-3.

В последните минути на мача футбол на терена почти нямаше, наложи се и санитарния екип да влиза на терена. Обстановката тотално се изнерви, а реферът отдавна бе „загубил картина и звук”. Димитров първоначално назначи две, но се разколеба и увеличи допълнителните минути на три. Толкова вдигна четвъртия съдия. Въпреки това перничанинът избърза и даде края по-рано, като израз на 90-минутното си безсилие на игралното поле.