СКОНТО ООД

altech.bg%20
Владимир Зографски бе избран за най-добър млад спортист на България ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 11 Февруари 2012 00:26

 
Владимир Зографски
Ски скачачът Владимир Зографски спечели първия в историята на българския спорт приз за Най-добър млад спортист на България за 2011 г.

Той се присъжда от сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg и Министерството на физическото възпитание и спорта.

18-годишният Зографски спечели допитването до спортните журналисти с общо 639 точки. Той бе посочен на първо място в 53 от общо 71 редовни анкетни карти и заслужено триумфира като победител. Право на глас в класацията получи и редакцията на Velsport24.com. Нашият фаворит за първото място също бе Владимир Зографски.

Любопитно е, че Влади стана и първият носител на приза на Viasport.bg за №1 на месеца, след като през януари 2011 г. спечели световната титла при юношите.

„Много благодаря на всички, които са гласували за мен. Надявам се да продължа да ви радвам с изявите си”, сподели специално за Viasport.bg Зографски.

Втори в класацията се нареди Боян Михайлов, който събра 388 т. Изминалата година бе изключително успешна за младия ни кануист, който спечели титла и сребърен медал от европейския шампионат, и стана световен вицешампион от първенството в Германия.

Европейският шампион по тенис за юноши до 18 г. Димитър Кузманов е класиран на трето място с 266 т.

Въпреки крехката си възраст, и тримата призьори вече все по-рядко намират място в материалите на Viasport.bg, тъй като станаха елитни състезатели при мъжете. Дано и там постигнат същите успехи като при юношите.

В десятката място намериха още: Ангел Караньотов (мотоциклетизъм), Георги Цонов (лека атлетика), Борислава Дамянова (джудо/самбо), Стефани Стоева (бадминтон), Иван Йорданов (спортна стрелба), Георги Вангелов (борба) и Павлин Иванов (баскетбол).

Точки получиха общо 68 състезатели от 31 вида спорт. Интересен факт е, че в Топ 10 попаднаха представители на различни спортове.

 
Вангелина Драганова

в престижната класация за най-добър млад спортист на България място намери и велинградчанката Вангелина Драганова. 17-годишната състезателка на Плувен клуб "Белмекен" се нареди на 43-о място. Възпитаничката на треньорката Йорданка Пенина събра актив от 9 точки в анкетата.

Наградите на 10-те най-добри млади спортисти са осигурени от Министерството на физическото възпитание и спорт. Очаква се лично министър Свилен Нейков да връчи приза на победителя.

Церемонията по награждаването ще се проведе в Музея на спорта в края на март - след края на зимния сезон и завръщането на победителя Владимир Зографски в България.

 

ОФИЦИАЛНО КЛАСИРАНЕ
в анкетата на Viasport.bg за най-добър млад спортист на България за 2011 г. (до 19 г.)

1. Владимир Зографски (ски-скок) 639

2. Боян Михайлов (кану-каяк)  388

3. Димитър Кузманов (тенис)  266

4. Ангел Караньотов (мотоциклетизъм) 194

5. Георги Цонов (лека атлетика)  170

6. Борислава Дамянова (джудо/самбо) 157

7. Стефани Стоева (бадминтон)  149

8. Иван Йорданов (спортна стрелба) 145 (повече класации в Топ 3)

9. Георги Вангелов (борба)  145

10. Павлин Иванов (баскетбол)  110

--------------------------------------------------------------------

11. Александър Везенков (баскетбол) 107

12. Дейзи Иса (лека атлетика)  97

13. Нургюл Салимова (шахмат)  89

14. Адриана Ганева (карате)  84

15. Майкъл Иванов (мотоциклетизъм) 80

16. Георгия Кадоглу (плуване)  77

17. Виктория Радева (шахмат)  71

18. Борислава Христова (баскетбол) 70

19. Петър Ненков (волейбол)  68

20. Галина Николова (лека атлетика) 57

21. Алберт Попов (ски алпийски)  42

22. Цветелина Цветанова (джудо/самбо) 38

22. Магдалена Върбанова (джудо/самбо) 38

24. Любослав Бурнев (фехтовка)  33

25. Мирела Чилингирова (таекуон-до ITF) 32

26. Георги Гочев (мотоциклетизъм) 30

27. Мирослав Киров (борба)  26

28. Станислав Кънев (борба)  25

28. Джулия Терзийска (тенис)  25

30. Боян Савов (скокове във вода) 24

31. Антоан Ван и Георги Илиев (батут) 23

32. Георги Сеганов (волейбол)  21,5

33. Иво Драмов (волейбол)  20,5

34. Йордан Йорданов (кик бокс)  20

35. Бетина Кисьова (карате)  18

36. Йовко Тихов (културизъм)  17

37. Апостол Атанасов (ориентиране) 16

38. Джанан Ахмед (борба)  15

39. Христина Пенева (батут)  12

40. Антъни Иванов (плуване)  11

41. Тайбе Юсеин (борба)   10

41. Анна Методиева (сумо)  10

43. Вангелина Драганова (плуване) 9

44. Васил Илиев (бокс)   8

45. Елена Григорова (сумо)  7

46. Катрин Маноилова (шорт трек) 6

46. Моника Романова (спортна гимнастика) 6

46. Виктория Хинковска (ветроходство) 6

49. Стефан Лотаров (карате)  5

49. Матю Ценков (плуване)  5

49. Георги Тодоров (баскетбол)  5

52. Сашо Петров (карате)  3

52. Йосиф Панов (бокс)   3

54. Кристин Мизурска (кик бокс)  3

54. Петко Станков и Мариан Михалев (батут) 3

54. Виктория Томова (тенис)  3

57. Денис Андреев, Исус Маринов, Боян Иванов, Теодор Великов (акробатика, четворка) 2

57. Димитър Евтимов (футбол)  2

59. Петър Божилов (плуване)  1

59. Сибел Ремзи (тенис на маса)  1

59. Виолета Литовска (карате)  1

59. Георги Фунтаров (баскетбол)  1

59. Бранимир Балчев (хандбал)  1

 

ТОП 10 на www.velsport24.com

1. Владимир Зографски (ски-скокове)
2. Вангелина Драганова (плуване)
3. Боян Михайлов (кану-каяк)
4. Георги Вангелов (борба)
5. Иван Йорданов (спортна стрелба)
6. Цветелина Цветанова (самбо)
7. Магдалена Върбанова (самбо)
8. Алберт Попов (ски алпийски)
9. Александър Везенков (баскетбол)
10. Адриана Ганева (карате)

 
sport83.com/bg vipoferta.bg%20
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XI кръг

20 октомври 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

КРМарек (Дупница)0:1Хебър (Пз)
КРОборище (Пан)
2:0Ботев (Ихтиман)
КРВелбъжд (Кн)
3:3Чавдар (Етрополе)
КРПирин (Разлог)
1:0Сливнишки герой
КРВихрен (Санд)
1:0Банско
КРБеласица (Пч)
6:2Германея (Сб)
КРРилски спортист
1:0Септември (Сим)
КРСпортист (Своге)
0:1Миньор (Пк)

21 октомври 2018 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРНадежда (Добр)
1:1Балкан (Бот)       

Обл. п-во за деца - VI кръг

20 октомври 2018 г. (събота) - 10:30 ч.

КРЧепинец (Вел)1:3Чико-Бунара (Бяга)

"А" ОФГ Пз - X кръг

20 октомври 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

КРМарица (Белово)
2:2Оборище II (Пан)
КР   Левски (Пат)
6:0Тракиец (Глав)
КРВеличково
1:2Тракия (Пз)
КРЛокомотив (Септ)
0:4Брацигово

21 октомври 2018 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРВихър (Ветрен)
0:4Чепинец (Вел)
КРРодопи (Коз)1:2Чико-Бунара (Бяга)
КРБотев (М. клисура)
0:6Спартак (Кал)
КРБалкан (Варвара)
4:4Сарая
hippoland.net
shopsector.com%20

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Хебър (Пазарджик)
11+1728
2Пирин (Разлог)
11+1826
3 Оборище (Панагюрище)
11+1024
 4  Сливнишки герой (Сливница)
11+719
5 Вихрен (Сандански)
11+119
6 Банско
11+919
7Рилски спортист (Самоков)
11-218
8Миньор (Перник)
11+516
9Беласица (Петрич)
11+716
10
Чавдар (Етрополе)
11+716
11Балкан (Ботевград)
11-313
 12 Германея (Сапарева баня)
11-1113
13Марек (Дупница)
11-111
14Септември (Симитли)
11-611
 15  Надежда (Доброславци)
11-139
16Ботев (Ихтиман)
11-99
17Спортист (Своге)
11-126
18Велбъжд (Кюстендил)
11-243
 

Подробно класиране

Голмайстори (след IX кръг) - ЮЗ ТЛ

11Христо СпасовБанско
9Николай ИвановЧавдар (Етрополе)
6Красимир ШапкаровПирин (Разлог)
6Тодор ЧаворскиМиньор (Перник)
shopsector.com%20

ЮЗ Трета лига - XII кръг

24 октомври 2018 г. (сряда) - 16:00 ч.

16:00Хебър (Пз)
-:-Рилски спортист
16:00Чавдар (Етрополе)
-:-Оборище (Пан)
16:00Ботев (Ихтиман)
-:-Вихрен (Санд)
16:00Надежда (Добр)
-:-Велбъжд (Кн)
16:00Балкан (Бот)
-:-Миньор (Пк)
16:00Сливнишки герой
-:-Беласица (Пч)
16:00Септември (Сим)-:-Пирин (Разлог)
16:00Банско
-:-Марек (Дупница)
16:00Германея (Сб)-:-Спортист (Своге)

Класиране - "А" ОФГ Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)
10+2325
2Левски (Паталеница)
10+1424
3Чепинец (Велинград)
10+1623
 4 Балкан (Варвара)
10+1121
5Брацигово
10+1118
6Величково
10+817
7Сарая
10+415
 8 Вихър (Ветрен)10-113
9Тракиец (Главиница)
10-1512
10
Тракия (Пазарджик)
10-911
11Оборище II (Панагюрище)
10 011
 12 Спартак (Калугерово)
10 010
13Родопи (Козарско)
10-68
14Марица (Белово)
10-78
 15  Ботев (Момина клисура)
10-275
 16 Локомотив (Септември)
10-223
 

Подробно класиране

"А" ОФГ Пз - XI кръг

27 октомври 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00 Брацигово
-:-Левски (Пат)
16:00 Сарая-:- Родопи (Коз)
16:00         Тракия (Пз)
-:-Локомотив (Септ)

28 октомври 2018 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Чепинец (Вел)
-:-Величково
16:00Спартак (Кал)
-:-Балкан (Варвара)
16:00 Чико-Бунара (Бяга)
-:-Марица (Белово)
16:00Тракиец (Глав)
-:-Ботев (М. клисура)
16:00 Оборище II (Пан)
-:-Вихър (Ветрен)

Кой е тук?

В момента има 49 посетителя в сайта

Приятели

. .
.