СКОНТО ООД

altech.bg%20
Владимир Зографски бе избран за най-добър млад спортист на България ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 11 Февруари 2012 00:26

 
Владимир Зографски
Ски скачачът Владимир Зографски спечели първия в историята на българския спорт приз за Най-добър млад спортист на България за 2011 г.

Той се присъжда от сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg и Министерството на физическото възпитание и спорта.

18-годишният Зографски спечели допитването до спортните журналисти с общо 639 точки. Той бе посочен на първо място в 53 от общо 71 редовни анкетни карти и заслужено триумфира като победител. Право на глас в класацията получи и редакцията на Velsport24.com. Нашият фаворит за първото място също бе Владимир Зографски.

Любопитно е, че Влади стана и първият носител на приза на Viasport.bg за №1 на месеца, след като през януари 2011 г. спечели световната титла при юношите.

„Много благодаря на всички, които са гласували за мен. Надявам се да продължа да ви радвам с изявите си”, сподели специално за Viasport.bg Зографски.

Втори в класацията се нареди Боян Михайлов, който събра 388 т. Изминалата година бе изключително успешна за младия ни кануист, който спечели титла и сребърен медал от европейския шампионат, и стана световен вицешампион от първенството в Германия.

Европейският шампион по тенис за юноши до 18 г. Димитър Кузманов е класиран на трето място с 266 т.

Въпреки крехката си възраст, и тримата призьори вече все по-рядко намират място в материалите на Viasport.bg, тъй като станаха елитни състезатели при мъжете. Дано и там постигнат същите успехи като при юношите.

В десятката място намериха още: Ангел Караньотов (мотоциклетизъм), Георги Цонов (лека атлетика), Борислава Дамянова (джудо/самбо), Стефани Стоева (бадминтон), Иван Йорданов (спортна стрелба), Георги Вангелов (борба) и Павлин Иванов (баскетбол).

Точки получиха общо 68 състезатели от 31 вида спорт. Интересен факт е, че в Топ 10 попаднаха представители на различни спортове.

 
Вангелина Драганова

в престижната класация за най-добър млад спортист на България място намери и велинградчанката Вангелина Драганова. 17-годишната състезателка на Плувен клуб "Белмекен" се нареди на 43-о място. Възпитаничката на треньорката Йорданка Пенина събра актив от 9 точки в анкетата.

Наградите на 10-те най-добри млади спортисти са осигурени от Министерството на физическото възпитание и спорт. Очаква се лично министър Свилен Нейков да връчи приза на победителя.

Церемонията по награждаването ще се проведе в Музея на спорта в края на март - след края на зимния сезон и завръщането на победителя Владимир Зографски в България.

 

ОФИЦИАЛНО КЛАСИРАНЕ
в анкетата на Viasport.bg за най-добър млад спортист на България за 2011 г. (до 19 г.)

1. Владимир Зографски (ски-скок) 639

2. Боян Михайлов (кану-каяк)  388

3. Димитър Кузманов (тенис)  266

4. Ангел Караньотов (мотоциклетизъм) 194

5. Георги Цонов (лека атлетика)  170

6. Борислава Дамянова (джудо/самбо) 157

7. Стефани Стоева (бадминтон)  149

8. Иван Йорданов (спортна стрелба) 145 (повече класации в Топ 3)

9. Георги Вангелов (борба)  145

10. Павлин Иванов (баскетбол)  110

--------------------------------------------------------------------

11. Александър Везенков (баскетбол) 107

12. Дейзи Иса (лека атлетика)  97

13. Нургюл Салимова (шахмат)  89

14. Адриана Ганева (карате)  84

15. Майкъл Иванов (мотоциклетизъм) 80

16. Георгия Кадоглу (плуване)  77

17. Виктория Радева (шахмат)  71

18. Борислава Христова (баскетбол) 70

19. Петър Ненков (волейбол)  68

20. Галина Николова (лека атлетика) 57

21. Алберт Попов (ски алпийски)  42

22. Цветелина Цветанова (джудо/самбо) 38

22. Магдалена Върбанова (джудо/самбо) 38

24. Любослав Бурнев (фехтовка)  33

25. Мирела Чилингирова (таекуон-до ITF) 32

26. Георги Гочев (мотоциклетизъм) 30

27. Мирослав Киров (борба)  26

28. Станислав Кънев (борба)  25

28. Джулия Терзийска (тенис)  25

30. Боян Савов (скокове във вода) 24

31. Антоан Ван и Георги Илиев (батут) 23

32. Георги Сеганов (волейбол)  21,5

33. Иво Драмов (волейбол)  20,5

34. Йордан Йорданов (кик бокс)  20

35. Бетина Кисьова (карате)  18

36. Йовко Тихов (културизъм)  17

37. Апостол Атанасов (ориентиране) 16

38. Джанан Ахмед (борба)  15

39. Христина Пенева (батут)  12

40. Антъни Иванов (плуване)  11

41. Тайбе Юсеин (борба)   10

41. Анна Методиева (сумо)  10

43. Вангелина Драганова (плуване) 9

44. Васил Илиев (бокс)   8

45. Елена Григорова (сумо)  7

46. Катрин Маноилова (шорт трек) 6

46. Моника Романова (спортна гимнастика) 6

46. Виктория Хинковска (ветроходство) 6

49. Стефан Лотаров (карате)  5

49. Матю Ценков (плуване)  5

49. Георги Тодоров (баскетбол)  5

52. Сашо Петров (карате)  3

52. Йосиф Панов (бокс)   3

54. Кристин Мизурска (кик бокс)  3

54. Петко Станков и Мариан Михалев (батут) 3

54. Виктория Томова (тенис)  3

57. Денис Андреев, Исус Маринов, Боян Иванов, Теодор Великов (акробатика, четворка) 2

57. Димитър Евтимов (футбол)  2

59. Петър Божилов (плуване)  1

59. Сибел Ремзи (тенис на маса)  1

59. Виолета Литовска (карате)  1

59. Георги Фунтаров (баскетбол)  1

59. Бранимир Балчев (хандбал)  1

 

ТОП 10 на www.velsport24.com

1. Владимир Зографски (ски-скокове)
2. Вангелина Драганова (плуване)
3. Боян Михайлов (кану-каяк)
4. Георги Вангелов (борба)
5. Иван Йорданов (спортна стрелба)
6. Цветелина Цветанова (самбо)
7. Магдалена Върбанова (самбо)
8. Алберт Попов (ски алпийски)
9. Александър Везенков (баскетбол)
10. Адриана Ганева (карате)

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - VIII кръг

26 септември 2020 г. (събота) - 17:00 ч.

КРОборище (Пан)0:1Пирин (Разлог)
КРЧавдар (Етрополе)3:1Перун (Кресна)
ОТЛМарек (Дупница)-:-Рилски спортист
КРБеласица (Пч)2:0Ботев (Ихтиман)
КРФК Кюстендил1:1Сливнишки герой
КРЛевски (Чепинци)2:1Балкан (Бот)
КРГранит (Владая)0:0Вихрен (Санд)
КРПирин (ГД)3:0Велбъжд (Кн)
КРБанско0:3Надежда (Добр)

"А" РГ Пз - VII кръг

26 септември 2020 г. (събота) - 17:00 ч.

КРСарая1:4Марица (Белово)
КР     Родопи (Коз)3:2Вихър (Ветрен)
КРТракиец (Глав)3:2Лозен
КРТракия (Пз)1:0Величково

27 септември 2020 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРЧепинец (Вел)2:3Балкан (Варвара)   
КР  Чико-Бунара (Бяга)9:1Спартак (Кал) 
КРЛевски (Пат)2:4Брацигово 
КРОборище II (Пан)1:3Локомотив (Септ)
 Левски (Ракитово)-почива

Обл. п-во за деца - I кръг

27 септември 2020 г. (неделя) - 10:30 ч.

КРДФК Орлета (Пз)0:4Чепинец (Вел)
mallbg.com%20

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Вихрен (Сандански)8+1120
2Беласица (Петрич)8+920
3ФК Кюстендил8+1517
4Чавдар (Етрополе)8+7 15
5Марек (Дупница)7+1014
6Оборище (Панагюрище)8+313
7Надежда (Доброславци)8 012
8
Гранит (Владая)8-412
9
Балкан (Ботевград)8+211
10
Ботев (Ихтиман)8+111
11Сливнишки герой (Сливница)8+111
12Пирин (Гоце Делчев)8+310
13Пирин (Разлог)8-510
14Рилски спортист (Самоков)7-48
 15  Левски (Чепинци)8-106
16Велбъжд (Кюстендил)8-154
17Перун (Кресна)8-104
18Банско8-140
  

ЮЗ Трета лига - IX кръг

3 октомври 2020 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Сливнишки герой-:-Оборище (Пан)
16:00Рилски спортист-:-Чавдар (Етрополе)
16:00Велбъжд (Кн)-:-Банско
16:00Вихрен (Санд)-:-Левски (Чепинци)
16:00Балкан (Бот)-:-ФК Кюстендил
16:00Надежда (Добр)-:-Гранит (Владая)
16:00Ботев (Ихтиман)-:-Марек (Дупница)
16:00Перун (Кресна)-:-Пирин (ГД)
16:00Пирин (Разлог)-:-Беласица (Пч)
shopsector.com%20

Класиране - "А" РГ - Пз

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)7+2421
 2 Балкан (Варвара)7+1521
3Брацигово6+2115
 4 Левски (Паталеница)7+1315
5Чепинец (Велинград)7+1114
6Марица (Белово)6+611
7Величково6+210
 8 Тракиец (Главиница)7+610
9Родопи (Козарско)6 08
10
Локомотив (Септември)7-97
11Тракия (Пазарджик)6-67
 12 Оборище II (Панагюрище)7-77
13Спартак (Калугерово)7-196
14Вихър (Ветрен)7-84
15Левски (Ракитово)6-73
16Сарая6-233
17Лозен7-190
 

Подробно класиране

"А" РГ Пз - VIII кръг

3 октомври 2020 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00 Левски (Ракитово)-:-Сарая
16:00 Брацигово-:-Величково
16:00Марица (Белово)-:-Тракия (Пз)
16:00Лозен-:-Родопи (Коз)             

4 октомври 2020 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Левски (Пат)-:-Чепинец (Вел)
16:00Локомотив (Септ)-:-Чико-Бунара (Бяга) 
16:00Балкан (Варвара)-:-Оборище II (Пан)
16:00Спартак (Кал)-:-Тракиец (Глав)
 Вихър (Ветрен)-почива

Кой е тук?

В момента има 16 посетителя в сайта

Приятели

. .
.