СКОНТО ООД

altech.bg%20
Владимир Зографски бе избран за най-добър млад спортист на България ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 11 Февруари 2012 00:26

 
Владимир Зографски
Ски скачачът Владимир Зографски спечели първия в историята на българския спорт приз за Най-добър млад спортист на България за 2011 г.

Той се присъжда от сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg и Министерството на физическото възпитание и спорта.

18-годишният Зографски спечели допитването до спортните журналисти с общо 639 точки. Той бе посочен на първо място в 53 от общо 71 редовни анкетни карти и заслужено триумфира като победител. Право на глас в класацията получи и редакцията на Velsport24.com. Нашият фаворит за първото място също бе Владимир Зографски.

Любопитно е, че Влади стана и първият носител на приза на Viasport.bg за №1 на месеца, след като през януари 2011 г. спечели световната титла при юношите.

„Много благодаря на всички, които са гласували за мен. Надявам се да продължа да ви радвам с изявите си”, сподели специално за Viasport.bg Зографски.

Втори в класацията се нареди Боян Михайлов, който събра 388 т. Изминалата година бе изключително успешна за младия ни кануист, който спечели титла и сребърен медал от европейския шампионат, и стана световен вицешампион от първенството в Германия.

Европейският шампион по тенис за юноши до 18 г. Димитър Кузманов е класиран на трето място с 266 т.

Въпреки крехката си възраст, и тримата призьори вече все по-рядко намират място в материалите на Viasport.bg, тъй като станаха елитни състезатели при мъжете. Дано и там постигнат същите успехи като при юношите.

В десятката място намериха още: Ангел Караньотов (мотоциклетизъм), Георги Цонов (лека атлетика), Борислава Дамянова (джудо/самбо), Стефани Стоева (бадминтон), Иван Йорданов (спортна стрелба), Георги Вангелов (борба) и Павлин Иванов (баскетбол).

Точки получиха общо 68 състезатели от 31 вида спорт. Интересен факт е, че в Топ 10 попаднаха представители на различни спортове.

 
Вангелина Драганова

в престижната класация за най-добър млад спортист на България място намери и велинградчанката Вангелина Драганова. 17-годишната състезателка на Плувен клуб "Белмекен" се нареди на 43-о място. Възпитаничката на треньорката Йорданка Пенина събра актив от 9 точки в анкетата.

Наградите на 10-те най-добри млади спортисти са осигурени от Министерството на физическото възпитание и спорт. Очаква се лично министър Свилен Нейков да връчи приза на победителя.

Церемонията по награждаването ще се проведе в Музея на спорта в края на март - след края на зимния сезон и завръщането на победителя Владимир Зографски в България.

 

ОФИЦИАЛНО КЛАСИРАНЕ
в анкетата на Viasport.bg за най-добър млад спортист на България за 2011 г. (до 19 г.)

1. Владимир Зографски (ски-скок) 639

2. Боян Михайлов (кану-каяк)  388

3. Димитър Кузманов (тенис)  266

4. Ангел Караньотов (мотоциклетизъм) 194

5. Георги Цонов (лека атлетика)  170

6. Борислава Дамянова (джудо/самбо) 157

7. Стефани Стоева (бадминтон)  149

8. Иван Йорданов (спортна стрелба) 145 (повече класации в Топ 3)

9. Георги Вангелов (борба)  145

10. Павлин Иванов (баскетбол)  110

--------------------------------------------------------------------

11. Александър Везенков (баскетбол) 107

12. Дейзи Иса (лека атлетика)  97

13. Нургюл Салимова (шахмат)  89

14. Адриана Ганева (карате)  84

15. Майкъл Иванов (мотоциклетизъм) 80

16. Георгия Кадоглу (плуване)  77

17. Виктория Радева (шахмат)  71

18. Борислава Христова (баскетбол) 70

19. Петър Ненков (волейбол)  68

20. Галина Николова (лека атлетика) 57

21. Алберт Попов (ски алпийски)  42

22. Цветелина Цветанова (джудо/самбо) 38

22. Магдалена Върбанова (джудо/самбо) 38

24. Любослав Бурнев (фехтовка)  33

25. Мирела Чилингирова (таекуон-до ITF) 32

26. Георги Гочев (мотоциклетизъм) 30

27. Мирослав Киров (борба)  26

28. Станислав Кънев (борба)  25

28. Джулия Терзийска (тенис)  25

30. Боян Савов (скокове във вода) 24

31. Антоан Ван и Георги Илиев (батут) 23

32. Георги Сеганов (волейбол)  21,5

33. Иво Драмов (волейбол)  20,5

34. Йордан Йорданов (кик бокс)  20

35. Бетина Кисьова (карате)  18

36. Йовко Тихов (културизъм)  17

37. Апостол Атанасов (ориентиране) 16

38. Джанан Ахмед (борба)  15

39. Христина Пенева (батут)  12

40. Антъни Иванов (плуване)  11

41. Тайбе Юсеин (борба)   10

41. Анна Методиева (сумо)  10

43. Вангелина Драганова (плуване) 9

44. Васил Илиев (бокс)   8

45. Елена Григорова (сумо)  7

46. Катрин Маноилова (шорт трек) 6

46. Моника Романова (спортна гимнастика) 6

46. Виктория Хинковска (ветроходство) 6

49. Стефан Лотаров (карате)  5

49. Матю Ценков (плуване)  5

49. Георги Тодоров (баскетбол)  5

52. Сашо Петров (карате)  3

52. Йосиф Панов (бокс)   3

54. Кристин Мизурска (кик бокс)  3

54. Петко Станков и Мариан Михалев (батут) 3

54. Виктория Томова (тенис)  3

57. Денис Андреев, Исус Маринов, Боян Иванов, Теодор Великов (акробатика, четворка) 2

57. Димитър Евтимов (футбол)  2

59. Петър Божилов (плуване)  1

59. Сибел Ремзи (тенис на маса)  1

59. Виолета Литовска (карате)  1

59. Георги Фунтаров (баскетбол)  1

59. Бранимир Балчев (хандбал)  1

 

ТОП 10 на www.velsport24.com

1. Владимир Зографски (ски-скокове)
2. Вангелина Драганова (плуване)
3. Боян Михайлов (кану-каяк)
4. Георги Вангелов (борба)
5. Иван Йорданов (спортна стрелба)
6. Цветелина Цветанова (самбо)
7. Магдалена Върбанова (самбо)
8. Алберт Попов (ски алпийски)
9. Александър Везенков (баскетбол)
10. Адриана Ганева (карате)

 
sport83.com/bg Magicshop.bg
Magicshop.bg
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXVII кръг

21 април 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

КР
Хебър (Пз)4:1Свобода (Пещера)
КРБанско1:1Рилски спортист
КРМарек (Дупница)0:1Септември (Сим)
КРБалкан (Бот)0:1ЦСКА 1948 (Сф)
КРМиньор (Пк)3:2Беласица (Пч)
КРГерманея (Сб)0:0Ботев (Ихтиман)
КРСливнишки герой0:0Пирин (ГД)
КРЧавдар (Етрополе)4:0Вихрен (Санд)
КРПирин (Разлог)4:0ОФК Елин Пелин

"А" ОФГ Пз - XXV кръг

21 април 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

КР       Вихър (Ветрен)3:2Локомотив (Септ)
КРЛевски (Пат)2:0Братаница

22 април 2018 г. (неделя) - 13:00 ч.

КР        Тракиец (Глав)0:2Балкан (Варвара)
СЛВеличково3:0Зенит (В. дол)

22 април 2018 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРОборище II (Пан)0:2Чепинец (Вел) 
КРЧико-Бунара (Бяга)7:1Брацигово
КРРодопи (Коз)2:2Спартак (Кал)
КРТракия (Пз)2:2Сарая

Обл. п-во за деца - XVI кръг

21 април 2018 г. (събота) - 10:30 ч.

СЛБалкан (Варвара)0:3Чепинец (Вел) 
Magicshop.bg
hippoland.net
shopsector.com%20

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т.
1ЦСКА 1948 (София)27+6273
2Хебър (Пазарджик)27+4470
3 Вихрен (Сандански)27+2152
 4  Септември (Симитли)27+1443
5 Банско27+1040
6 Чавдар (Етрополе)
27+1040
7 Миньор (Перник)
27+138
8Сливнишки герой (Сливница)
27+337
9Марек (Дупница)
27-435
10
Свобода (Пещера)
27-1634
11Пирин (Разлог)
27+734
 12 Балкан (Ботевград)
27-433
13Беласица (Петрич)27-832
14Рилски спортист (Самоков)27-530
 15  Пирин (Гоце Делчев)27-3526
16Ботев (Ихтиман)27-3024
17Германея (Сапарева баня)27-2622
18ОФК Елин Пелин27-4417
 

Есенно класиране

ЮЗ Трета лига - XXVIII кръг

28 април 2018 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00ЦСКА 1948 (Сф)-:-Хебър (Пз)
16:00Свобода (Пещера)-:-Миньор (Пк)
16:00Ботев (Ихтиман)-:-Марек (Дупница)
16:00Вихрен (Санд)-:-Пирин (Разлог)
16:00Беласица (Пч)-:-Чавдар (Етрополе)
16:00ОФК Елин Пелин-:-Германея (Сб)
16:00Пирин (ГД)-:-Банско
16:00Рилски спортист-:-Балкан (Бот)
16:00Септември (Сим)-:-Сливнишки герой

Класиране - "А" ОФГ Пазарджик

 Отбор

М

Г.Р.Т.
1Чико-Бунара (Бяга)23+7564
2Брацигово23+3653
3 Левски (Паталеница)23+3352
 4 Балкан (Варвара)23+2949
5 Чепинец (Велинград)23+4449
6Оборище II (Панагюрище)23-232
7Величково
23+231
 8 Вихър (Ветрен)23-1829
9Сарая23-626
10
Тракиец (Главиница)23-1924
11Локомотив (Септември)23-824
 12 Спартак (Калугерово)23-723
13Тракия (Пазарджик)23-3522
14Родопи  (Козарско)23-1321
 15  Братаница23-4615
16Зенит (Ветрен дол)23-6513
 

Есенно класиране

shopsector.com%20
 

Кой е тук?

В момента има 59 посетителя в сайта

Приятели

. .
.
За контакти:
E-mail: Реклама
Тел. за връзка: 0878 535 138 Стани репортер