Победен финал за Чепинец ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 07 Юни 2011 19:08

Съставите на Чепинец (в червено-синьо) и Септември (Сф) сътвориха зрелищен мач в Ракитово

С категоричен успех „Чепинец” закри сезона в Югозападната „В” група. Велинградският тим, който се превърна в „машина за победи” през пролетта в трета дивизия, се наложи с 4-1 срещу гостите от Септември (София). Трите точки заковаха „Чепинец” на безопасното 15-то място в крайното класиране във „В” група.

В 27-та минута велинградчани поведоха в резултата с попадение на Чавдар Димитров – Пилето. Той наказа неубедителна намеса на вратаря Пламен Младенов, който изпусна кълбото след шут на Александър Вучков.

През втората част зрителите на стадион „9-ти септември” в Ракитово се насладиха на 4 гола.

В разстояние на 3 минути с 2 пропуска се отличи Янко Янков. Влезлият след почивката нападател изпусна да вкара в 53-та и 55-та минута. В 57-та Калоян Зарчов проби отляво и намери точно голаджията на велинградчани за 2-0. В 64-та центриране на Янков бе засечено с глава от Вучков, но топката мина над напречната греда на столичани.

Георги Иванов

В 79-та минута Марио Петров с прехвърлящ удар намали резултата на 2-1. Голът се оказа първи и единствен в мрежата на „Чепинец” за 6-те домакинства на велинградчани, изиграни в Ракитово.

В 80-та минута Янко Янков бе задържан в наказателното поле и прицизният в изявите си главен арбитър Георги Иванов от Благоевград отсъди наказателен удар за „Чепинец”. Потърпевшият реализира наказателният удар за 3-1. В 85-та голмайсторът на „Чепинец” оформи своя хетрик в мача за крайното 4-1. Неговият гол № 28 в първенството го затвърди като първи подгласник в голмайсторската листа на трета дивизия. Абсолютен първенец в класацията за втора поредна година стана Христо Спасов. Щатният голаджия на Локомотив (Септември) завърши сезона с 33 точни попадения.

Непосредствено след срещата клубният президент на „Чепинец” Иван Лебанов поздрави отбора за успешното представяне през пролетния дял на шампионата. Той обеща на феновете, че силните мачове на тима ще продължат и през новото първенство в Югозападната „В” група. Шефът на „Чепинец” не пропусна да похвали и юношите старша възраст на клуба с наставник Митко Ваклинов, които за втора поредна година завършиха на първото място в областното първенство при подрастващите.

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623