Чепинец приключи битката при юношите ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 21 Май 2011 12:31

Капитанът на "Чепинец" Илия Иванов (в червено-синьо) е обграден от трима играчи на Левски (ЕП)

Левски (Елин Пелин) отстрани с 4-2 Чепинец (Велинград) в мач-бараж от Републиканското юношеско първенство. Двубоят между първенците на област София и област Пазарджик се състоя на стадион „Ботев” в Ихтиман. Въпреки поражението възпитаниците на Митко Ваклинов загатнаха за добър потенциал срещу качествения противник.

Велинградските юноши изнесоха стойностно първо полувреме. В 33-та минута играчите от курорта получиха неочакван подарък от съперника. Методи Цветанов падна артистично за дузпа в наказателното поле на „Чепинец”. Реферът, обаче не се хвана, което вбеси голаджията. Играчът на „Левски” употреби нецензурни изрази по адрес на съдията Михаил Цонев и получи директен червен картон. Действията на Цветанов напомниха за миналогодишната среща между двата тима, когато той отново бе изгонен.

Методи Цветанов

Численото неравенство на терена бе оползотворено от велинградчани в 41-та минута. Валинтин Миланов навлезе в наказателното поле и с хладнокръвен удар откри за 0-1.

Втората част започна с натиск на „Левски”. Фатална за юношите на „Чепинец” се оказа 55-та минута. Главният съдия Михаил Цонев отсъди съмнителен наказателен удар за игра с ръка. С точен изстрел от бялата точка Светослав Диков върна „Левски” в мача. Три минути по-късно „Чепинец” получи нов гол, дело на Ивайло Анев за 2-1. В 64-та минута Димитър Андреев промуши топката за 2-2. Велинградчани се пропукаха в 67-та. Георги Георгиев отбеляза за 3-2. В 69-та напречната греда попречи на „Чепинец” да стигне до ново изравняване след удар с глава на Миланов. В 81-та минута Ивайло Анев фиксира крайното 4-2. Веднага след гола арбитъра вдигна червен картон и на Христо Георгиев от „Чепинец”, който си изпусна нервите.

В следващия кръг от Републиканското първенство „Левски” ще има за съперник тимът на Витоша (Бистрица). Победителят ще бъде излъчен в една среща, а домакинството ще бъде определено чрез жребий.

Илия Иванов

К У П А

Секунди преди началото на мача между „Левски” и „Чепинец”, капитанът на велинградчани Илия Иванов получи купата за първото място в областното първенство. Трофеят му бе връчен от специалния пратеник на ОС на БФС – Пазарджик Крум Кантарев.

С Ъ М Н Е Н И Я

Отсъдената в 55-та минута дузпа за игра с ръка на състезател на „Чепинец” си остава най-спорното положение в мача. За безпристрастните зрители на стадиона такава нямаше. Топката се отби от много близко разстояние в тялото на играч на „червено-сините”, но липсваше контакт с ръката му. Факт е, че попадението промени развоя на срещата.

Михаил Цонев
През първата част на мача при резултат 0-0, бе спестено задържане на Валентин Миланов от последния в отбраната на „Левски”. Съдията остана безмълвен при ситуацията. Маркиран фаул щеше да донесе директен червен картон на защитника.

Х А О С

Точно с 29 минути закъсня юношеският бараж на стадион „Ботев”. По нареждане на делегата на мача - Коста Занев от София двубоят бе изместен първоначално само с 20 минути. Тимът от Елин Пелин намери 1001 причини да забави мача. Предтекстът, че противникът от Велинград ги е изпреварил и вече загряваше 10 минути преди началният час на срещата изглеждаше смехотворен.

Коста Занев

Първият съдийски сигнал бе даден едва в 18 ч. и 29 минути. Вследствие на необяснимото забавяне, за което „Чепинец” не носи никаква вина, мачът завърши след 20,15 часа. Този часови пояс е далеч по-подходящ за сериали като „Забраненият плод”, а не за футболни срещи при подрастващи. Какво би станало, ако бяха последвали дузпи?! Вероятно мачът щеше да влезе в тъмните часове на денонощието и да се наложи да се довърши на „електрическо осветление”. В това отношение отново „Чепинец” бе потърпевш. Велинградските юноши се прибраха по родните си места след 23 часа. Причината е, че разстоянието от Велинград до Ихтиман е двойно по-голямо в сравнение с това между Ихтиман и Елин Пелин.

Делегатът Занев не си свърши работата и в още едно отношение или по-скоро „наклони везните” към „Левски”. Столичанинът не взе необходимите мерки и наруши принципът за равнопоставеност при провеждането на двубоя.

Той допусна човек от щаба на „Левски” да „кръжи” и подвиква на своите непосредствено до тъчлинията в половината на „Чепинец”. В тази зона има право да бъде единствено асистент-съдията. Този твърде „типичен момент” през втората част от мача със сигурност оказа въздействие върху психиката на велинградските юноши. Подобна обстановка бе в ущърб на „Чепинец” и въобще на представителя на Пазарджишка област, защото погазва всички морално-етични норми.

Още: Лекарка на футболни мачове е хит по терените