Велинградчанка завоюва медал в ски-ориентирането ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 22 Февруари 2019 18:49
Александра Влахова трупа успехи в ски-бягането с родния СК Атлас и в ски-ориентирането със СК Ал. Логистик

Велинградчанката Александра Влахова спечели бронзов медал на Държавното първенство по ски-ориентиране, което се провежда на Юндола и Куртово, предаде ексклузивно репортер на velsport24.com.

Състезателката на столичния клуб Александър Логистик финишира на трето място в дългата дистанция от шампионата. Александра Влахова премина трасето от 6,0 км при девойките до 18 г. за 41:43 минути. Победителка стана Евангелина Дяксова от Карлък (Смолян) с време 34:12 минути. Втора се нареди Калина Недялкова също от тима на Александър Логистик.

При мъжете и жените и днес продължи тоталната доминация на Станимир Беломъжев от Хемус (Троян) и Антония Григорова от Вариант 5 (Търговище), които взеха своите втори златни медали от шампионата.

Станимир Беломъжев отдавна остана без конкуренция в ски-ориентирането у нас

В събота (23 февруари) предстои надпреварата в средната дистанция. В неделя Държавното първенство приключва с щафетите. Стартовете се организират от БФ по ориентиране. В тях участват близо 200 състезатели.