Вратарят на Чико стана герой в Сапарева баня ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 19 Септември 2015 23:09

Петър Стоичков

Вратарят Петър Стоичков донесе първа точка на чужд терен за отбора на Чико (Бяга) в Югозападната „В“ група. Стражът на новака в трета дивизия се превърна в истински герой за своя тим при визитата на Германея (Сапарева баня) в изтеглен мач от кръга, завършил с равенство 2:2.

Стоичков прати топката в мрежата след шут от 30-метрова дистанция, предаде zadupnitsa.com. Голът падна в 94-та минута на двубоя.

Преди това Чико поведе с попадение на Димитър Стоянов в 34-та. През второто полувреме домакините от Германея осъществиха пълен обрат след голове на Асен Васев и Георги Мирчев, за да се стигне до фаталната 94-та минута, когато Петър Стоичков бе точен за крайното 2:2. Домакините от Германея завършиха срещата с 10 души заради червен картон на Цанко Томов след изравнителното попадение на Чико. Полицията пък трябваше да укротява страстите след края на двубоя от третия ешелон.