Руснак спря Дановски по пътя към бронза ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 05 Юни 2009 14:57
 Димитър Дановски
Димитър Дановски зае престижното 4-то място на Европейското първенство по канадска борба в София. Велинградският талант загуби от руснак битката за бронза в категория до 80 кг при юношите на дясна ръка. Въпреки това представянето на Димитър Дановски, който отиде на първенството без личен треньор е убедително потвърждение за сериозния му потенциал в този спорт.

На дясна ръка Митко взе 3 победи и регистрира 2 загуби. Той се справи със съпротивата на шампионите на Полша и Украйна, както и с другия българин в категорията. Освен загубата срещу представителя на „сборная”, Дановски отстъпи и срещу състезателят на Беларус. Общо 15 юноши мериха сили в категорията до 80 кг на дясна ръка.

„Най-важния фактор бе бързината. Аз имам още да изчиствам в тази посока”, сподели Димитър Дановски след силните си изяви в зала „Универсиада”.

Ден по-рано, в битката на лява ръка 18-годишният юноша завърши на 8-мо място в дебюта си на Европейско първенство.

„Четвъртото място в момента напълно ме удовлетворява. Дадох всичко от себе си. Съжалявам само, че ако бях взел отличие щях да си осигуря спонсор за световното”, разкри за читателите на VELSPORT24.com възпитаникът на ПГГС „Христо Ботев”.